Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

 : Martina Bedleková
 : 2. ročník
 : doc. Ing. arch. E. Vráblová, PhD.


INDEX ZASTAVANOSTI JE 0,23

POZEMOK JE ROVINATÝ, STAVBA JE V SÚLADE S OKOLITÝMI BUDOVAMI. MÁ 6 NADZEMNÝCH PODLAŽÍ, A TAK NETIENI ANI NEUPOZORŇUJE SVOJOU VÝŠKOU. MEDZI OKOLITÝMI BUDOVAMI SA NACHÁDZA AJ STREDNÁ ŠPORTOVÁ ŠKOLA A MATERSKÁ ŠKOLA. OKOLIE JE VŠAK PLNÉ ZELENE , TAKŽE PÔSOBÍ KĽUDNE AJ NAPRIEK TOMU, ŽE PO CHODNÍKOCH CHODIA DENNE DESIATKY DETÍ. 

NA JUHOVÝCHODNEJ STRANE POZEMKU VYTVÁRA TVAR BUDOVY KĽUDNÝ VNÚTROBLOK S DETSKÝM IHRISKOM A ODDYCHOVOU ZÓNOU SO SIEŤAMI NA LEŽANIE, KTORÝM TIENI PÔVODNÁ ZELEŇ. POZEMOK MÁ DOBRÉ NAPOJENIE NA VEREJNÚ DOPRAVU. ELEKTRIČKOVÁ A AUTOBUSOVÁ ZASTÁVKA SÚMRAČNÁ JE VZDIALENÁ  3 MINÚTY CHÔDZE, KADIAĽ VEDIE AJ HLAVNÁ CESTA. NAVRHOVANÁ BUDOVA REŠPEKTUJE EXISTUJÚCU ZELEŇ A VYUŽÍVA ORIENTÁCIU NA SVETOVÉ STRANY V PLNOM ROZSAHU.


BYTOVÝ DOM

PAVLAČOVÝ BYTOVÝ DOM, S DVOMA SCHODISKAMI A JEDNÝM VÝŤAHOM PONÚKA LUXUSNÝ ZÁŽITOK Z BÝVANIA. AKCENTUJE SVOJIM KOMPOZIČNÝM TVAROM. OBJEKT MÁ 6 NADZEMNÝCH PODLAŽÍ A JEDNO PODZEMNÉ. NA 1NP JE VSTUP DO BUDOVY NA ÚROVNI CESTY. TAKŽE JE POHODLNÝ A BEZBARIÉROVÝ. ANTRACITOVÁ FARBA A ZAPUSTENIE DO FASÁDY NA HLAVNÝ VCHOD JASNE UPOZORŇUJE. DOM PODOPIERA PRIEČNY KONŠTRUKČNÝ SYSTÉM. PAVLAČ JE Z DOMÁCEHO A DOSTUPNÉHO MATERIÁLU- DREVA. DREVENÝ RASTER VYTVÁRA SEVERNÚ A VÝCHODNÚ FASÁDU. TIETO VERTIKÁLNE  DREVENÉ PRVKY PRECHÁDZAJÚ DO DREVENÉHO ZÁBRADLIA NA BALKÓNOCH, KTORÉ SÚ HORIZONTÁLNE. KAŽDÝ BYT MÁ EXTERIÉROVÚ PLOCHU NA BALKÓNE, A NAVYŠE TERASU NA 3NP, NA KTORÚ MA PRÍSTUP KAŽDÝ MAJITEĽ BYTU. TERASA O POSCHODIE VYŠŠIE MÁ PRÍSTUP IBA Z JEDNÉHO BYTU, Z KTORÉHO JE PÔSOBIVÝ VÝHĽAD.BYTOVÝ DOM PONÚKA CELKOVO 25 BYTOV. 12 JEDNOIZBOVÝCH, 8 DVOJIZBOVÝCH A 5 TROJIZBOVÝCH BYTOV. POČET OBYVATEŤOV V BYTOVOM DOME JE 60.


1PP

30 PARKOVACÍCH MIEST V PODZEMNEJ GARÁŽÍ (1 PRE IMOBILNÝCH)

6 EXTERIÉROVÝCH PARKOVACÍCH MIEST

VSTUP DO GARÁŽE JE CEZ RAMPU, KTORÁ MÁ SKLON 7,5°

ZA KAŽDÝM PARKOVACÍM MIESTOM JE MALÝ SKLAD NA ODLOŽENIE PNEUMATÍK, PUMPY NA BICYKEL A PODOBNÉHO NÁRADIA. NACHÁDZA SA TU AJ RIADIACA MIESTNOSŤ A SKLAD PRE UPRATOVAČKU. 


1NP

NA PRÍZEMÍ SA NACHÁDZAJÚ PRENAJÍMATEĽNÉ PRIESTORY, KOČIKÁREŇ, KOBKY PRE KAŽDÝ BYT A WELLNESS. PARTER JE ZDANLIVO ZAPUSTENÝ, PRETOŽE VŠETKY PODLAŽIA MAJÚ NAD NÍM BALKÓNY. UPOZORŇUJE VŠAK VEĽKÝM PRESKLENÍM AŽ PO ZEM.