Prejsť na obsah
Knižnica FAD STU

Online semináre a školenia

 

- Charlesworth Author Services - webináre CHAS - nové

- Albertina icome Bratislava - webináre AIB

- Continuing Education Center - webináre CE Center

- Engineering News Record - webináre ENR

- The International Institute of Building Enclosure Consultants - webináre IIBEC

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 26.11.2020Webinár Clarivate v životnom cykle inovácií

 

Spoločnosť Clarivate Vás dňa 26.1.2022 o 10:00 pozýva na krátky webinár Clarivate v životnom cykle inovácií. Webinár poskytne dôležité údaje, informácie, riešenia pracovných postupov a hlboké odborné znalosti inovátorom na celom svete. Odborníci z Clarivate Vám ukážu, ako ich riešenia zrýchľujú tempo výskumu.

Bezplatný online webinár je v češtine, registrácia je nutná.

 

Knižnica FAD                                                                                Uverejnené dňa 10.1.2022


Webinár What’s New with Summon

 

Spoločnosť Albertina Icome Vás dňa 19.1.2022 o 16:00 (registrácia je nutná, link je pod časom začatia webinára) pozýva na krátky webinár What’s New with Summon. Počas webinára Vás produktový tím uvedie do aktuálnych zmien, do očakávaného vývoja Summon a služieb 360 a zodpovie Vaše otázky.

Bezplatný online webinár je v angličtine vo vašom internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

 

Knižnica FAD                                                                               Uverejnené dňa 23.12.2021


Webinár Web of Science Essentials

 

Spoločnosť Clarivate Vás dňa 13.1.2022 o 15:00 pozýva na webinár Web of Science Essentials. Či ste nováčik alebo len občasný používateľ, počas webinára Vás prednášajúci prevedie základnými funkciami WoS.

Ak sa neviete pripojiť, webinár sa nahráva a všetci zaregistrovaní účastníci dostanú link s celou nahrávkou.

Registrácia je nutná.

 

Knižnica FAD                                                                                Uverejnené dňa 10.1.2022


Academic Writing Month 2021 (AcWriMo 2021)

 

Spoločnosť Charlesworth Author Services Vás v rámci novembrového Academic Writing Month 2021 pozýva na sériu troch webinárov zameraných na autorov z akademického prostredia s cieľom podporiť a zvýšiť kvalitu ich vedeckého písania a publikovania.

Bezplatný online webinár je angličtine priamo vo vašom internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Registrácia je nutná:

11.11.2021 o 13:00 – How Can Researchers Increase Their Chances of Publication?
16.11.2021 o 14:00 – Ask the Experts: Academic Writing
23.11.2021 o 14:00 – Writing Your PhD

 

Knižnica FAD                                                                               Uverejnené dňa 5.11.2021


Webinár What’s New with Summon

 

Spoločnosť Albertina Icome Vás dňa 11.11.2021 o 16:00 a o 20:00 (registrácia je nutná, link je pod časom začatia webinára) pozýva na krátky webinár What’s New with Summon. Počas webinára Vás produktový tím uvedie do aktuálnych zmien, do očakávaného vývoja Summon a služieb 360 a zodpovie Vaše otázky.

Bezplatný online webinár je angličtine vo vašom internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

 

Knižnica FAD                                                                              Uverejnené dňa 14.10.2021


Webinár Publishing in Academic Journals

 

Spoločnosť Albertina Icome Vás dňa 11.11.2021 o 16:00 pozýva na krátky webinár Publishing in Academic Journals. Bezplatný webinár je určený začínajúcim vedcom.

Bude v angličtine, online priamo vo vašom internetovom prehliadači. Na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Nevyhovuje vám čas podujatia? Zaregistrujte sa aj tak, po konaní vám pošle vydavateľstvo Taylor & Francis odkaz na nahrávku.

Zaregistrujte sa na webinár.

 

Knižnica FAD                                                                              Uverejnené dňa 14.10.2021


Online stretnutie Open Access Membership for Slovakia

 

Spoločnosť Albertina Icome Vás dňa 11.11.2021 o 10:00 pozýva na online stretnutie s názvom Open Access Membership for Slovakia. Priblížia Vám ako publikovať v časopisoch vydavateľstva Taylor & Francis v otvorenom režime je Open Access Membership a aké výhody prináša autorom a akademickým inštitúciám.

Prihláška.

 

Knižnica FAD                                                                              Uverejnené dňa 22.10.2021


Webinár Ask the Experts: Open Access

 

Vo štvrtok 28.10.2021 o 15:00 Vás pozývame na webináre spoločnosti Charlesworth Author Services s názvom Ask the Experts: Open Access.

Bezplatný online webinár je angličtine priamo vo vašom internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Registrácia je nutná.

 

Knižnica FAD                                                                              Uverejnené dňa 20.10.2021


Webinár Knovel and Engineering Village for Engineering Education

 

Spoločnosť Albertina Icome Vás dňa 25.10.2021 o 11:00 pozýva na webinár Knovel and Engineering Village for Engineering Education.

Dozviete sa, ako využiť Knovel a Engineering Village pri tvorbe laboratórnych metód, v projektovom manažmente a pri písaní krátkych i dlhých technických správ. Gill Brailsford z Elsevier ukáže, ako môžu pedagógovia zapojiť digitálne nástroje, aby poskytli študentom prístup k overenému a dôveryhodnému obsahu aj pri vzdialenom prístupe, a preto umožňujú kreatívne digitálne metódy vzdelávania a zároveň posilňujú kľúčové kompetencie, ktoré u čerstvých absolventov hľadajú manažéri prijímajúci zamestnancov.

Webinár v anglickom jazyku je zdarma, online prostredníctvom služby BrighTalk a je nutná registrácia.

Pre prenos zvuku stačí, ak budete mať k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá. Nevyhovuje vám čas? Nevadí, zaregistrujte sa aj tak, BrightTalk vám pošle odkaz na záznam.

 

Knižnica FAD                                                                                                   Uverejnené dňa 13.8.2021


Podujatie Summon Customer Day (London)

 

Spoločnosť Albertina Icome Vás dňa 21.10.2021 v čase od 15:00 do 17:00 pozýva na Summon Customer Day (London).

Program:

15:00 – 15:05 Welcome and Introductions
15:05 – 1514:50 360 Update and Q&A
15:50 – 16:05 Content Update and Q&A
16:05 – 16:15 Break
16:15 – 16:25 Customer Success Information & Update
16:25 – 16:55 Team Working Groups
16:55 – 17:00 Closing and Thank You

Akcia bude v angličtine online priamo vo vašom internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Účasť na podujatí je zdarma a treba sa zaregistrovať.

 

Knižnica FAD                                                                                Uverejnené dňa 8.9.2021


Webinár Seznamte se: Writefull - nástroj pro vaše odborné texty v angličtině

 

Spoločnosť Albertina Icome Vás dňa 13.10.2021 o 15:00 pozýva na webinár Seznamte se: Writefull - nástroj pro vaše odborné texty v angličtině.

Nástroj Writefull bol špeciálne navrhnutý na korekciu odborných textov v angličtine. Koriguje gramatiku, použitie odbornej terminológie, interpukciu, pravopis aj štylistiku. Behom webinára sa oboznámite aj s jednotlivými nástrojmi systému: Writefull for Word, Writefull for Overleaf, Writefull Revise a Writefull Cite.

Bližšie informácie o webinári ako aj formulár na povinnú registráciu nájdete na stránkach organizátora.

Bezplatný webinár je online v češtine a zaregistrovať sa môžete aj v prípade, že nebudete mať v dobe konania čas, seminár bude nahrávaný a po jeho skončení dostanete odkaz na jeho záznam.

 

Knižnica FAD                                                                                        Uverejnené dňa 8.9.2021


Webinár Saving time and effort with ScienceDirect

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Elsevier s názvom Saving time and effort with ScienceDirect dňa 12.10.2021 o 10.00, so zameraním na: "Learn strategies for increasing your ScienceDirect search effectiveness."

Webinár je v angličtine a bude Vás ním sprevádzať Paulina Milewska.

Zaregistrujte sa tu.

 

Knižnica FAD                                                                                        Uverejnené dňa 17.9.2021


Webinár If You Know - The Relevancy of Using Web Discovery Service for Academic

 

Spoločnosť Albertina Icome Vás dňa 8.10.2021 o 12:30 pozýva na webinár If You Know - The Relevancy of Using Web Discovery Service for Academic.

"This session will discuss on: What is discovery service; Why discovery service is important in your academic research; Case study of discovery service and their impact; How Summon platform can be helpful in your academic research."

Webinár je v angličtine online priamo vo vašom internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Je zdarma a treba sa zaregistrovať.

 

Knižnica FAD                                                                                        Uverejnené dňa 8.9.2021


Webinár Scopus Content Selection: Procedures and policies

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Elsevier s názvom Scopus Content Selection: Procedures and policies dňa 5.10.2021 o 10.00, so zameraním na: "Join us to learn about new functionalities in Scopus and how it constantly monitors the quality of indexed sources."

Webinár je v angličtine a budú Vás ním sprevádzať Kate Patyrak a Bartlomiej Wieckowski.

Zaregistrujte sa tu.

 

Knižnica FAD                                                                                        Uverejnené dňa 17.9.2021


Séria tréningových školení pre používateľov databázy IEEE

 

Centrum vedecko-technických informácií SR pozýva na sériu online tréningových školení pre používateľov databázy IEEE Xplore Digital Library. Webináre sú určené pre vedcov a študentov všetkých stupňov štúdia z technických odborov. Školenia budú prebiehať v anglickom jazyku.

 

Rozpis školení, bližšie informácie a registrácia:

28.9.2021 o 14:30 - Advanced Searching in IEEE Xplore
Odborníci predvedú svoje vyhľadávacie stratégie a možnosti pokročilého vyhľadávania, spôsob identifikácie kľúčových slov a synoným, používanie booleovských operátorov a špeciálnych znakov vo vyhľadávaní. Webinár pomôže študentom zorientovať sa v zdrojoch informácií databázy IEEE a zvoliť si vhodnú tému pre svoju záverečnú prácu, taktiež predstaví aktuálne trendy vo výskume v oblasti technológií.

30.9.2021 o 15:00 - Hi-Tech Landscape from IEEE Xplore
Tipy, ako je možné v databáze IEEE vyhľadávať informácie o organizáciách a výskumníkoch v technologických oblastiach; čo publikuje konkurencia; informácie o konferenciách a časopisoch pokrývajúcich konkrétne oblasti záujmu.

6.10.2021 o 10:00 - How to Publish with IEEE
Informácie ako publikovať v IEEE s cieľom dosiahnuť vyššiu viditeľnosť a dôveryhodnosť výskumu. Tipy pre autorov ako napísať kvalitný vedecký článok, zvoliť si vhodný časopis alebo konferenčný príspevok v rámci databázy IEEE, informácie o procese recenzného hodnotenia a hlavné dôvody odmietnutia dokumentov.

7.10.2021 o 15:00 - Publish Open Access with IEEE
Predstavenie možností a spôsobu publikovania v IEEE formou otvoreného prístupu (Open Access).

 

Knižnica FAD                                                                                          Uverejnené dňa 16.9.2021


Webinár Open Science, Scopus and SciVal

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Elsevier s názvom Open Science, Scopus and SciVal dňa 28.9.2021 o 10.00, so zameraním na: "Learn how to use Scopus and SciVal to analyse the impact of Open Science by researcher, institution or country".

Webinár je v angličtine a budú Vás ním sprevádzať Kate Patyrak a Bartlomiej Wieckowski.

Zaregistrujte sa tu.

 

Knižnica FAD                                                                                        Uverejnené dňa 17.9.2021


Webinár Začnite svoj akademický rok s novým Web of Science a ďalšími dôležitými nástrojmi pre výskumníkov

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Clarivate s názvom Začnite svoj akademický rok s novým Web of Science a ďalšími dôležitými nástrojmi pre výskumníkov, ktorý sa bude konať 23.9.2021 o 10:00. Či ste začínajúci alebo etablovaný výskumník, nový Web of Science a sada integrovaných nástrojov obohatia a zjednodušia Vaše pracovné postupy. Ukážeme Vám, ako naplno využiť nový Web of Science, aby ste vykročili do nového roku tou správnou nohou.

Zaregistrujte sa e-mailom svojej inštitúcie.

 

Knižnica FAD                                                                                     Uverejnené dňa 17.9.2021


Webinár Ask the Experts: Identity in Peer Review

 

Spoločnosť Albertina Icome Vás dňa 21.9.2021 o 15:00 pozýva na webinár Ask the Experts: Identity in Peer Review.

Peer Review Week je každoročná celosvetová udalosť zameraná na úlohu vedeckého recenzovania pri udržiavaní vedeckej integrity a kvality. Charlesworth Group je jedným z organizátorom Týždňa vedeckého recenzovania 2021. Uskutoční sa 20. až 24. 9. a tohtoročnou témou je “identita vo vedeckom recenzovaní”. Počas Týždňa sa uskutoční viacero podujatí, ktoré pomôžu objasniť, ako recenzný proces funguje a ako pomáha budovať transparentnosť a dôveru vo vydavateľskej a vedeckej komunite.

Webinár je v angličtine online prostredníctvom služby GoToWebinar priamo vo vašom internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Je zdarma a treba sa zaregistrovať.

 

Knižnica FAD                                                                                        Uverejnené dňa 8.9.2021


Webinár Content Quarterly Webinar: Provider Relations Workflows – From Idea to Ingestion

 

Spoločnosť Albertina Icome Vás dňa 16.9.2021 o 16:00 pozýva na webinár Content Quarterly Webinar: Provider Relations Workflows – From Idea to Ingestion.

"Gain in-depth knowledge of how new content is brought into the Ex Libris Knowledgebases and Central Discovery Index (CDI). You’ll understand how the Provider Relations team receives new content requests, connects with content providers, coordinates content ingestion and updates, and further supports providers’ and libraries’ needs."

Webinár je v angličtine online priamo vo vašom internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Je zdarma a treba sa zaregistrovať.

 

Knižnica FAD                                                                                        Uverejnené dňa 8.9.2021


Webinár ACM TechTalks: Quantum Computational Supremacy

 

Spoločnosť Albertina Icome Vás dňa 9.9.2021 o 18:00 pozýva na webinár ACM TechTalks: Quantum Computational Supremacy.

Webináre zo série ACM TechTalks sú určené študentom a odborníkom na počítačovú vedu a používateľom ACM Digital Library. Sú v angličtine online priamo vo vašom internetovom prehliadači prostredníctvom služby On24 a na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Webinár je zdarma a treba sa zaregistrovať.

 

Knižnica FAD                                                                                        Uverejnené dňa 8.9.2021


Nový dizajn periodika PROJEKT

 

Koncom júna vyšlo v novom dizajne prvé tohoročné číslo časopisu PROJEKT revue slovenskej architektúry.

Zoznámte sa počas roka 2021 bližšie s obsahom a cieľmi časopisu, ktorý má za cieľ od roku 2022 vychádzať ako reprezentatívne architektonické periodikum.

 

Knižnica FAD                                                                                        Uverejnené dňa 5.9.2021


Webinár IOP Publishing - How to get published

 

Spoločnosť Albertina Icome Vás dňa 8.9.2021 o 13:00 pozýva na webinár IOP Publishing - How to get published.

Webinár je zameraný na začínajúcich vedcov a priblíži okrem iného výber správneho časopisu, priebeh recenzného konania alebo pravidlá publikačnej etikety. Lektorom je Daniel Jopling (Senior Publisher at IOP Publishing).

Webinár je v anglickom jazyku, zdarma a pre prenos zvuku stačí, ak budete mať k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Je nutná registrácia.

 

Knižnica FAD                                                                               Uverejnené dňa 13.8.2021


Webinár Summon - Discovery and Delivery

 

Spoločnosť Albertina Icome Vás dňa 26.8.2021 o 8:30 pozýva na krátky webinár Summon - Discovery and Delivery. Nazrite do efektívneho vyhľadávania, organizovania a využívania zdrojov inštitúcií za pomoci SUMMON Discovery solution.

Webinár je v anglickom jazyku, zdarma a pre prenos zvuku stačí, ak budete mať k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Je nutná registrácia.

 

Knižnica FAD                                                                               Uverejnené dňa 13.8.2021


Writefull Full Edit

 

Albertina icome Bratislava, výhradný zástupca Writefull pre Slovensko, dáva do pozornosti novú generáciu služby Writefull, slúžiacej na jazykovú korektúru odborných textov v angličtine.

Prelomová funkcia Full Edit vychádza z nových jazykových modelov, ktoré zásadným spôsobom spresňujú preklad tým, že idú nad rámec jednotlivých slov a fráz a revidujú rovno celé vety. Okrem doterajšej korektúry gramatiky, pravopisu, slovnej zásoby, interpunkcie a štýlu, navrhuje Writefull aj zmeny v poradí slov, použití správnych termínov, mení štruktúru viet a zvyšuje zrozumiteľnosť výsledného textu.

Full Edit je automaticky súčasťou predplatného Writefull.

 

Ďalšie informácie k Writefull Full Edit:
- Video ukážka funkcie Full Edit v češtine ( 7 min.)
- Záznam celého webinára v angličtine (45 min.)
- Článok na blogu Writefull v angličtine

Všetky odkazy a bližšie informácie nájdete na www.aib.sk/novinky/2358-writefull-full-edit

 

Knižnica FAD                                                                               Uverejnené dňa 13.8.2021


Webinár If You Know

The Power of Ebooks and their Utility in Academic Works

 

Spoločnosť AIB pozýva dňa 30.7.2021 o 12:30 na webinár If You Know - The Power of Ebooks and their Utility in Academic Works zameraný na databázu ProQuest. Webinár bude zameraný na dôležitosť prístupu k elektronickým knihám z rôznych oblastí, vyzdvihnú sa niektoré dôležité funkcie Academic Complete collection a ako databáza ProQuest pomôže identifikovať tie správne tituly pre akademickú prácu a výskum.

Registrácia je povinná.

Webinár je v angličtine, priamo v internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí mať k PC pripojené reproduktory alebo slúchadlá. 

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 29.6.2021


Webinár What We’ve Learned From the Pandemic: Key Strategies for Summon Customers

 

Spoločnosť Albertina Icome Vás dňa 29.7.2021 o 17:00 pozýva na What We’ve Learned From the Pandemic: Key Strategies for Summon Customers. Nazrite do stratégií zákazníkov SUMMON a ako bol využívaný počas epidémie pri e-learningu či publikovaní.

Webinár je v anglickom jazyku, zdarma a pre prenos zvuku stačí, ak budete mať k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Je nutná registrácia.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 29.6.2021


Webinár Text and Data Mining in the Classroom: Lessons from Wayne State University

 

Spoločnosť Albertina Icome Vás dňa 21.7.2021 o 20:00 pozýva na Text and Data Mining in the Classroom: Lessons from Wayne State University, webinár organizovaný pod hlavičkou CHOICE, za podpory ProQuest. Webinár predstaví prístupy a postupy ako univerzity začlenili TDM do vyučovania a štúdia a na zorientovanie sa v množstve ponúkaných dát.

Zaregistrujte se na webinár.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 29.6.2021


Webinár What’s New with Summon

 

Spoločnosť Albertina Icome Vás dňa 21.7.2021 o 17:00 pozýva na What´s New with Summon, online webinár o posledných zmenách a novinkách vo vyhľadávacom nástroji SUMMON.

Webinár je v anglickom jazyku, zdarma a pre prenos zvuku stačí, ak budete mať k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Registrácia je povinná.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 29.6.2021


Webinár Euro 2020 optikou InCites

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Clarivate s názvom Euro 2020 optikou InCites, ktorý sa bude konať 21.7.2021 o 10:00. Dozviete sa ako pomocou nástrojov InCites môžete pripraviť tú najlepšiu stratégiu na úspech vo vedeckom prostredí, aké indikátory a metriky vám poskytuje na meranie produktivity, konkurencieschopnosti či pomáhajú pri odhaľovaní príležitostí.

Zaregistrujte se e-mailom svojej inštitúcie.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 30.6.2021


Webinár If You Know

The Art of Identifying Right Keywords and Doing Effective Search for Academic Works

 

Spoločnosť AIB pozýva dňa 16.7.2021 o 12:30 na webinár If You Know - The Art of Identifying Right Keywords and Doing Effective Search for Academic Works zameraný na databázu ProQuest. Reč bude o dôležitosti kľúčových hesiel v akademickom prostredí a pri písaní, ako ich využiť pri výskume alebo pri efektívnom vyhľadávaní v databáze ProQuest.

Registrácia je povinná.

Webinár je v angličtine, priamo v internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí mať k PC pripojené reproduktory alebo slúchadlá. 

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 29.6.2021


Webinár Introducing the new Web of Science

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Clarivate s názvom Introducing the new Web of Science, ktorý sa bude konať 13.7.2021 o 16:00. V rámci webinára bude predstavená nová platforma Web of Science, jej vylepšenia a nové služby. Platforma bude pre všetkých registrovaných uživateľov prístupná 7.júla 2021 (doterajšia verzia bude načas fungovať paralelne s novou). 

Registrácia je povinná.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 30.6.2021


Webináre Introduction to Publishing in Academic Journals – Part 1 & 2

 

Spoločnosť AIB pozýva na webináre Introduction to Publishing in Academic Journals – Part 1 & 2 zamerané na databázu ProQuest a jej zdroje. V priebehu oboch webinárov sa dozviete tipy a triky ako publikovať článok a o pravidlách vydávania, ako si vybrať správny časopis, o fungovaní Peer Review či feedbacku.

Registrácia je nutná: 

1. časť  - 6.7.2021 o 11:00 (registrácia)

2. časť - 13.7.2021 o 11:00 (registrácia)

Webináre sú v angličtine, priamo v internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí mať k PC pripojené reproduktory alebo slúchadlá. 

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 29.6.2021


Webinár Journal Citation Reports 2021

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Clarivate s názvom Journal Citation Reports 2021, ktorý sa bude konať 2.7.2021 o 10:00.

Nová júnová edícia JCR 2021, analytická platforma pre hodnotenie časopisov, bola značne vylepšená a rozšírená o nový obsah. V ponúkanom webinári zistíte, ako rozšírené portfolio JCR časopisov pomôže pri hodnotení kompletnej sady časopiseckých publikácií z Web of Science Core Collection a predstaví sa nová metrika hodnotenia a analýzy časopisov Journal Citation Indicator.

Zaregistrujte se e-mailom svojej inštitúcie.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 22.6.2021


Webinár Ask the Experts: Journal Selection

 

Vo štvrtok 1.7.2021 o 15:00 a v piatok 2.7.2021 o 17:00 Vás pozývame na webináre spoločnosti Charlesworth Author Services s názvom Ask the Experts: Journal Selection, kde sa môžete naživo spýtať expertov na výber správneho periodika pre publikovanie Vášho príspevku.

Webináre budú v angličtine, interaktívne, online priamo vo vašom internetovom prehliadači a bez následného záznamu. Na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Vyberte si termín a zaregistrujte sa:

štvrtok 1. 7.  15:00 – 16:00
piatok  2. 7.  17:00 – 18:00

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 29.6.2021


Zmena otváracích hodín Knižnice FAD počas letných prázdnin 2021

 

Prosíme o zvýšenú opatrnosť, v priestoroch budovy FAD STU prebieha rekonštrukcia!

Vstup do priestorov knižnice možný len pri dodržaní platných preventívnych opatrení.

  

Otváracie hodiny Knižnice FAD počas leta 2021:

do 2.7.2021 Knižnica so študovňou: 9:00-14:00
Samostatná študovňa: 8:00-14:00
5.7.2021 štátny sviatok
od 6.7.2021 do 3.9.2021 zatvorené
od 6.9.2021 do odvolania Knižnica so študovňou: 9:00-14:00
Samostatná študovňa: 8:00-14:00

Počas letných prázdnin poskytne Knižnica FAD knižnično-informačné služby na základe e-mailového (kniznica.fad@stuba.sk) alebo telefonického dohovoru (02 / 57276 220; 0918 / 665 025).

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 30.6.2021


Webinár Předveďte výzkum své instituce

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Clarivate s názvom Předveďte výzkum své instituce, ktorý sa bude konať 30.6.2021 o 10:00.

Či ste výskumník alebo administrátor výskumu Vašej organizácie, tak prezentácia výsledkov má významnú úlohu pre dokázanie vplyvu Vášho výskumu alebo pri rozvoji pracovných kontaktov. V ponúkanom webinári zistíte ako pomocou nástrojov a údajov od Clarivate vytvoríte kompletné profily výskumníkov a inštitúcií a ako takýmto spôsobom viete zvidideľniť svoj výskum.

Zaregistrujte se e-mailom svojej inštitúcie.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 22.6.2021


Trojica webinárov Poster Booster

 

AiB Vás pozýva na webináre spoločnosti Cabi s názvom Poster Booster v utorky 15.6., 22.6. a 29.6.2021 o 11:00. Vyberte si tému a zaregistrujte sa:

15. 6. - Professional poster: Title and abstract
22. 6. - Professional poster: Design
29. 6. - Professional poster: Presentation

Webinár je v angličtine online priamo vo vašom internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Nevyhovuje vám čas seminára? Napíšte nám, pošleme vám materiály alebo záznam z webinára: lucia.polednikova@aib.sk.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 25.5.2021


Webinár Useful functions in Scopus

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Elsevier s názvom Useful functions in Scopus dňa 10.6.2021 o 11.00, zameraného na funkcie pokročilého vyhľadávania, nastavovania a monitorovania alertov a automatizácie práce v Scopuse za pomoci jeho dostupných funkcií. Webinár je v angličtine a budú Vás ním sprevádzať Kate Patyrak a Bartlomiej Wieckowski.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 6.4.2021


Konferencia ENR FutureTech

 

Pozývame Vás na online konferenciu ENRFutureTech, ktorá sa uskutoční 9.-11.6.2021.

Tematické okruhy konferencie:

 • Emerging Tech for Construction Safety and Health
 • AI/Decision Support Systems
 • Remote Collaboration and Visualization
 • Reality Capture, Robotics and GIS
 • The Next Generation of BIM

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 19.4.2021


Webinár Vyzrejte na plagiáty s Ouriginal

 

Spoločnosť Albertina Icome Vás 9.6.2021 o 15:00 pozýva na webinár Vyzrejte na plagiáty s Ouriginal venovaný softvéru na overovanie originality textov. 

Ouriginal vznikol spojením dvoch systémov Urkund a PlagScan. K najsilnejším stránkam Ouriginal patrí o. i. porovnávanie textu s odbornými publikáciami popredných svetových vydavateľstiev a najmä kontrola prekladov, v budúcnosti vrátane češtiny a slovenčiny. Riešenie je možné integrovať so systémami LMS vrátane u nás rozšíreného Moodle.

Bližšie informácie a prihláška: www.aib.sk/seminare/745-ouriginal.

Nájdete tu aj odkaz na veľkú porovnávaciu štúdiu antiplagiátorských systémov, v ktorej pôvodné systémy Urkund a PlagScan boli vyhodnotené ako najlepšie. Na Slovensku Ouriginal využíva Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Zaregistrujte sa prosím aj v prípade, že Vám čas nevyhovuje, seminár budeme nahrávať a následne Vám pošleme odkaz na záznam.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 31.5.2021


Webinár Není všechno zlato, co se třpytí

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Elsevier s názvom Není všechno zlato, co se třpytí dňa 4.6.2021 o 9.30 zameraný na triky a nástrahy kladené predátorskými časopismi a nakladateľstvami, ktoré lovia vo vedeckých vodách.

Bližšie informácie o webinári a registrácia: https://www.brighttalk.com/webcast/10439/471560

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 25.2.2021


Webinár Důležitost výzkumné spolupráce

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Clarivate s názvom Důležitost výzkumné spolupráce vo štvrtok 27.5.2021 o 13:30.

Vlády, výskumné inštitúcie a grantové agentúry si pri vývoji globálneho výskumu zakladajú aj na otvorenej výmene vedeckých myšlienok, zdielaní poznatkov a odbornej diskusii. V priebehu webinára Důležitost výzkumné spolupráce zistíte ako zhodnotiť existujúcu spoluprácu, ako identifikovať a otvárať nové príležitosti či ako zviditeľniť svoj výskum práve pre týchto partnerov.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 19.5.2021


Webinár Porozumět financování vědy

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Clarivate s názvom Porozumět financování vědy v utorok 25.5.2021 o 10:00.

Strategické plány výskumných inštitúcií a grantových agentúr sú jadrom pre plánovanie a smerovanie výskumného procesu. Pripojte sa k nášmu webináru a zistíte ako analyzovať financovanie výskumu, ako sledovať historické trendy a ako svoje výstupy priblížite strategickým plánom. V priebehu webinára odhalíme aj širšie súvislosti výskumu, kto financuje výskum predných osobností z Vášej oblasti a iné.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 19.5.2021


Webinár Čtení je učení

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Elsevier s názvom Čtení je učení dňa 21.5.2021 o 9.30, kde Vás naučíme rôznym efektívnym vyhľadávacím stratégiám v Science Direct a podrobne informujeme o jeho integrovaných funkciách.

Bližšie informácie o webinári a registrácia: https://www.brighttalk.com/webcast/10439/471557

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 25.2.2021


Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe

 

Vydavateľstvo Eurostav Vás 20.5.2021 pozýva na 11. ročník medzinárodnej konferencie Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe, ktorá sa uskutoční online. Konferencia sa koná pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Je zaradená do Profesijného vzdelávania architektov ako podujatie typu B, s počtom kreditov 10. Ak prihlásite aj svojho kolegu, obaja získajte zľavu 15%, platí aj špeciálna zľava platí pre členov ZSPS a SKA.

Tematické okruhy:

 1. blok - Uhlíková neutralita - nové kľúčové slovo v architektúre a stavebníctve
 2. blok - Materiály a technológie
 3. blok - Architektúra
 4. blok - Urbanizmus

Okrem iných hostí na konferencii vystúpia:

 • Peter Beňuška / Beňuška Topinka Architekti, Slovensko
 • Anna Rose / Spaces Syntax Limited, Anglicko
 • Martin Wollensak / Wismar University of Applied Sciences, Nemecko
 • Karol Kratochvíl / ASIO-SK, Slovensko
 • Tomáš Guniš, Miroslav Zliechovec / Saint-Gobain, Slovensko
 • Barbora Markechová / Bogle Architects, Slovensko
 • Xavier Troussard / European Comission, Belgicko
 • Doris Oesterreicher / The University of Natural Resources and Life Sciences, Rakúsko
 • Simon Schneider / Fachhochschule Technikum Wien, Rakúsko
 • Ingrid Konrad / Hlavná architekta mesta Bratislava

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 19.4.2021


Webináre Professional Peer-review

 

Spoločnosť Albertina Icome Vás v dni 18.5.2021, 25.5.2021 a 1.6.2021 vždy o 11:00 pozýva na Professional Peer-review, sériu troch webinárov zameraných na recenzné konanie a ako ho zvládnuť.

Webináre sú v anglickom jazyku a zdarma. Online prenos je zabezpečený prostredníctvom služby Eventbrite a je nutná registrácia:

 • 18. 5. -  Authorship and pre-submission peer-review
 • 25. 5. -  Writing professional review reports
 • 1. 6.   -  Writing a professional response to reviewers

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 26.2.2021


Webinár Open Access publikovanie v časopisoch Cambridge University Press

 

Vydavateľstvo Cambridge University Press pozýva 10.5.2021 o 17:00 na webinár k open access publikovaniu - Publishing Open Access in Cambridge Journals. Webinár je určený akademickým pracovníkom z inštitúcií, ktoré využívajú alebo majú záujem o program Read and Publish vydavateľstva Cambridge University Press na publikovanie článkov v režime open access. Na Slovensku už program Read and Publish využívajú Slovenská akadémia vied a Univerzita Komenského v Bratislave.

Webinár bude v angličtine online priamo vo vašom internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo sluchadlá. Prebehne prostredníctvom služby Zoom, je zdarma a je nutná registrácia.

Nevyhovuje vám čas konania? Zaregistrujte sa, vydavateľstvo vám pošle nahrávku.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 6.5.2021


Webinár První kroky v ScienceDirect

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Elsevier s názvom První kroky v ScienceDirect dňa 7.5.2021 o 9.30, kde Vás naučia základom ScienceDirectu, ako je napr. jeho obsah, nastavenie použivateľského účtu či prispôsobenie používateľských skúseností v ScienceDirect.

Bližšie informácie o webinári a registrácia: https://www.brighttalk.com/webcast/10439/471554

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 25.2.2021


Séria krátkych webinárov How to write and structure your academic article for publication

 

V týždňoch 4.-24.5.2021 o 13:00 - 13:20 Vás pozývame na sériu krátkych otvorených webinárov spoločnosti Charlesworth Author Services s názvom How to write and structure your academic article for publication. Séria krátkych otvorených webinárov na podporu dištančného vzdelávania a samoštúdia je určená hlavne pre doktorandov a začínajúcich vedcov.

Kurz pozostáva z troch častí "Pred písaním", "Počas písania" a "Po písaní" v piatich 20-minútových modulov, ktoré začínajú vždy o 13:00. Kurz prebieha online prostredníctvom služby GoToWebinar, je v angličtine a registrácia je nutná (prihlasovanie na jednotlivé webináre nájdete na stránkach pod linkom vyššie).

Účastníci obdržia certifikát o absolvovaní kurzu.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 22.4.2021


Tvorba technických noriem na národnej a medzinárodnej úrovni

 

Dna 4.5.2021 o 13:00 organizuje rektorát STU pre doktorandov webinár na temu Tvorba technických noriem na národnej a medzinárodnej úrovni.

Prvá časť prednášky poskytne základné informácie o tvorbe technických noriem na národnej úrovni, cieľom druhej časti prednášky je aj objasniť rozdiel medzi technickými normami a všeobecne záväznými právnymi predpismi. Prednášajúce: Ing. Jana Čenteová (1. časť) a Ing. Henrieta Tolgyessyová, ÚNMS SR (2. časť).

Link na webinár bude záujemcom zaslaný deň pred podujatím na základe registrácie.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 22.4.2021


Webinár SciVal for researchers - grants, how to use bibliometric data in grant processes

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Elsevier s názvom SciVal for researchers - grants, how to use bibliometric data in grant processes dňa 22.4.2021 o 11.00, zameraného na podávanie grantov - kedy a ako ho podať, s kým na ňom spolupracovať a ako sa prezentovať pri jeho podávaní, aby bol grant akceptovaný.

Webinár je v angličtine a budú Vás ním sprevádzať Kate Patyrak a Bartlomiej Wieckowski.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 6.4.2021


Otvorený prístup do Cambridge Core

 

Albertina Icome do 21.4.2021 sprístupňuje tieto časopisy zbierky Cambridge Core:

- Architecture and Design: arq: Architectural Research Quarterly, Antiquity, Architectural History, Proceedings of the Design Society: International Conference on Engineering Design, Proceedings of the Design Society: DESIGN Conference, AI EDAM

- Archaeology: Ancient Mesoamerica, IRAQ, Latin American Antiquity, The Antiquaries Journal, Cambridge Archaeological Journal, Advances in Archaeological Practice, Early China, Annual of the British School at Athens, European Journal of Archaeology, Libyan Studies

- Art: Renaissance Quarterly

- Urban Studies: Urban History

 

Knižnica FAD                                                                                                                               Uverejnené dňa 19.4.2021


Webinár Unlocking the ROI of Project Information Management 

 

Pozývame Vás na webinár Unlocking the ROI of Project Information Management, ktorý sa uskutoční 15.4.2021 o 20:00

V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou. Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie. 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 15.4.2021


Webinár Record Houses! Live 

 

Pozývame Vás na webinár Record Houses! Live, ktorý sa uskutoční 15.4.2021 o 20:00. Pravidelné číslo Houses, časopisu Architectural Record, vždy bolo po desiatky rokov popredným prehľadom obytnej architektúry. Každý rok prináša to najlepšie z vynaliezavého súčasného navrhovania. 

Teraz budú po prvý krát objekty predstavené naživo. Pridajte sa a vypočujte si o architektoch ocenených stavieb, ktoré sú uverejnené v aprílovom čísle časopisu a online. 

V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou.  Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie. 

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 15.4.2021


Online kurz Writing Competitive Grant Proposals 

                                                                                             

V dňoch 15.-16.4.2021 o 13:00 Vás pozývame na online kurz spoločnosti Charlesworth Author Services s názvom Writing Competitive Grant Proposals.

Kurz pozostáva z krátkych webinárov, ktoré sa budú zaoberať vytvorením grantového rozpočtu a finančným otázkam grantu. Z každého webinára bude vystavený certifikát a pomocné kartičky pre orientáciu v téme. 

Prihlasovanie na jednotlivé webináre: 

Štv  15 Apr - Module 4: Developing a Grant Budget 

Pi    16 Apr - Module 5: Resubmit or Process Award 

 

Knižnica FAD                                                                                                                               Uverejnené dňa 15.4.2021


Webinár How can I increase efficiency of my searching in Scopus?

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Elsevier s názvom How can I increase efficiency of my searching in Scopus? dňa 15.4.2021 o 11.00, zameraného na efektívne vyhľadávanie v databáze Scopus. Webinár je v angličtine a budú Vás ním sprevádzať Kate Patyrak a Bartlomiej Wieckowski.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 6.4.2021


Konferencia Inovácie a digitalizácia v stavebníctve

 

Vydavateľstvo Eurostav Vás 15.4.2021 pozýva na 3. ročník medzinárodnej konferencie Inovácie a digitalizácia v stavebníctve, ktorá sa uskutoční online. Konferencia sa koná pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Je zaradená do Profesijného vzdelávania architektov ako podujatie typu B, s počtom kreditov 10.

 

Tematické okruhy:

Legislatíva vs. prax - ako ovplyvní nový stavebný zákon digitalizáciu stavebníctva na Slovensku? Aké sú plány vs. konkrétne zmeny pre rok 2021?

Aplikácia inovácií -  aké materiály a technológie sú práve aktuálne? Ako môže digitalizácia stavebných procesov znížiť investičné a prevádzkové náklady vo výstavbe?

Budúcnosť a vízie - inteligentné budovy sú budúcim štandardom stavebníctva a investori svoje požiadavky neustále zvyšujú. Aké sú vízie vo využívaní inteligentných technológií?

 

Okrem iných hostí na konferencii vystúpia:

 • Branislav Puškár / odborný garant / Asistenčné inteligentné technológie pre seniorov (inteligentné spotrebiče ako súčasť bývania, prínosy inteligentných domácností)
 • Milan Murcko / Lean Construction (ako produktívne manažovať v stavebníctve, zníženie nákladov, skrátenie doby výstavby a zvýšenie kvality stavieb)
 • Daniela Špirková / Ekonomické benefity modulárnych nadstavieb SOLTAG (výhody modulárnych strešných nadstavieb, riešenia pre nízkoenergetické nadstavby)
 • Martina Jelínková, Mária Novotná / Inovácia ako nástroj rozvoja (moderná obnova historických budov, inovatívny prístup k urbanistickým zásahom)
 • Igor Seifert / Ako zvládnuť BIM? (nový pohľad na digitálne riešenia, ďalší vývoj BIMu)
 • Rudolf Látečka / Imaginárny svet a architektúra (trendy vo virtuálnej projekcii architektonických diel, mentálny stav človeka ako stavebný kameň nového prístupu)

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 6.4.2021


Webinár CMiC

 

Spoločnosť CMiC ponúka nahrávky webinárov o používaní nástrojov, uľahčujúcim výstavbu a projektový manažment:

 • Webinár o mobilnej aplikácii CMiC Field R12, ktorá zabezpečí koordináciu dodávateľov, zdrojov a procesov pri výstavbe
 • Webinár o mobilnej aplikácii CMiC Employee Self Service (ESS) for Mobile, ktorá spravuje informácie zamestnancov

Ďalšie webináre, študijné materiály, ebooky, príspevky na blogu si môžete pozrieť v archíve.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 6.4.2021


Webinár What´s New with Summon

    

Spoločnosť Albertina Icome Vás dňa 27.4.2021 o 16:00 pozýva na What´s New with Summon.

Webinár je v anglickom jazyku, zdarma a pre prenos zvuku stačí, ak budete mať k počítaču pripojené reproduktory alebo skúchadka. Je nutná registrácia.

Mohlo by se hodiť:

 

Knižnica FAD                                                                                                                               Uverejnené dňa 26.2.2021


Webinár Časopisy: dobrých není nikdy dost

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Elsevier s názvom Časopisy: dobrých není nikdy dost dňa 23.4.2021 o 9.30 zameraný na to, ako Scopus svojim použivateľom uľahčuje hodnotenie a výber vhodných periodík.

Bližšie informácie o webinári a registrácia: https://www.brighttalk.com/webcast/10439/471551

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 25.2.2021


Informačné stretnutie Mezinárodní vydávání akademických titulů

 

V stredu 14.4.2021 o 11:00 pozývame vedeckých a informačných pracovníkov na krátke informačné stretnutie s názvom Mezinárodní vydávání akademických titulů o vydávaní kníh vo vydavateľstve CEEOL Press s Krisztinou Kós, riaditeľkou vydavateľstva CEEOL Press. Špeciálnymi hosťami budú Kinga Júlia Király a Mihaela Gligor a stretnutie bude zrealizované cez Facebook, pre priamu diskusiu a otázky cez aplikáciu Zoom.

Bližšie informácie a prístupové údaje: www.aib.sk/seminare/696-mezinarodni-vydavani-akademickych-titulu

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 6.4.2021


Webinár Vaši kolegové a Vy ve Scopusu

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Elsevier s názvom Vaši kolegové a Vy ve Scopusu dňa 9.4.2021 o 9.30 zameraný na vytváranie a spravovanie profilov autorov Scopus a ako v prípade potreby požiadať o opravy.

Bližšie informácie o webinári a registrácia: https://www.brighttalk.com/webcast/10439/471550

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 26.2.2021


Webinár Proactively Address Moisture in Roof Assemblies

 

Pozývame Vás na webinár Proactively Address Moisture in Roof Assemblies, ktorý sa uskutoční 8.4.2021 o 20:00.

V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou. Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 6.4.2021


ENR Award of Excellence / ENR Best of the Best

 

Časopis ENR pozýva zúčastniť sa podujatí The Award of Excellence, Best of the Best a Top 25 Newsmaker, ktoré sú každoročnou oslavou. Tento rok budú prebiehať na úplne novej - virtuálnej platforme. Môžete sa tešiť na interaktívne tanečné sály, sieťovací salónik a prezentačné divadlo. Vieme, že tieto prvky vytvoria povznášajúci zážitok pre každého zúčastneného. Podujatie sa uskutoční 8.-9.4.2021.

 • Získajte prístup k virtuálnemu prostrediu. Stretnite kolegov, spolupracovníkov a iných profesionálov konštrukčného priemyslu na elitnom, interaktívnom virtuálnom portáli.
 • Vytvárajte spojenia, ktoré majú zmysel. Spoznajte iných účastníkov cez text a video chat. Pripojte sa k platforme správ a participujte na diskusiách
 • Oslavujte kvalitné konštrukcie. Zúčastnite sa naživo odovzdávania ocenení Award of Excellence a prezentácií projektov Best of the Best, zagratulujte tohtoročným víťazom!

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 6.4.2021


Webinár Virtuvian Principles Applied to Firm Management

 

Pozývame Vás na webinár Vitruvian Principles Applied to Firm Management, ktorý sa uskutoční 7.4.2021 o 20:00.

V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou. Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie. 

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 6.4.2021


Webinár Working from home

 

V stredu 31.3.2021 o 11:00 a o 15:00 Vás pozývame na webinár spoločnosti Charlesworth Author Services s názvom Working from home. Webinár prinesie kľúčové tipy ako zvládať prácu z domu počas súčasnej pandémie. Naučte sa v tejto dobe ako efektívne pracovať z domu, plniť si záväzky, vykonávať výskum a písať vedecké texty.

Kontakt: Lucia Poledníková, lucia.polednikova@aib.sk

  

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 26.2.2021


Webinár The Future of Wood Design Innovation in the US

 

Pozývame Vás na webinár The Future of Wood Design Innovation in the US, ktorý sa uskutoční 25.3.2021 o 19:00, registrácia povinná (link pod názvom webinára).

V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou. Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 26.2.2021


Webinár Panelization of CFS Assemblies 

 

Pozývame Vás na webinár Panelization of CFS Assemblies, ktorý sa uskutoční 25.3.2021 o 19:00, registrácia povinná (link pod názvom webinára).

V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou. Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 26.2.2021


Webinár Každý výzkumník potřebuje zviditelnit svou práci

 

Pozývame Vás na webinár Každý výzkumník potřebuje zviditelnit svou práci, ktorý sa uskutoční 25.3.2021 o 13:30, registrácia je povinná (link pod názvom webinára).

Potrebujete kvôli kariérnemu postupu, súčasnej funkcii či grantu zlepšiť svoj výskumný profil? Pripojte sa k webináru a zistite ako si vybudujete vašu výskumnú identitu a zviditeľníte sa v očiach hodnotiteľov.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 17.3.2021


Webinár Patient Spaces and Privacy

 

Pozývame Vás na webinár Patient Spaces and Privacy, ktorý sa uskutoční 24.3.2021 o 19:00, registrácia povinná (link pod názvom webinára).

V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou. Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie. 

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 26.2.2021

Webinár Integrujte svá data s Web of Science 

 

Pozývame Vás na webinár Integrujte svá data s Web of Science, ktorý sa uskutoční v utorok 23.3.2021 o 10:00 (Praha/Bratislava). 

Pripojte sa k webináru a zistite ako efektívne rozšíriť interné analýzy a hodnotenie vašej inštitúcie o dáta z Web of Science. Zistite viac o WoS metadátových formátoch od XML a API, cez tzv. Custom Data až po Vivo a odhaľte ako môžete obohatiť svoj interný bibliografický systém. 

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 23.3.2021


Online kurz Research and Publication Ethics

 

V týždni 22.-26.3.2021 o 13:00 Vás pozývame na online kurz spoločnosti Charlesworth Author Services s názvom Research and Publication Ethics.

Kurz pozostáva z 5 krátkych webinárov, ktoré sa budú zaoberať uskutočnením etického výskumu, požiadavkám etického publikovania a vyhýbaniu sa plagiarizmu. Na kurze sa dozviete o autorstve a príspevkoch ako aj o konflikte záujmov a duševnom vlastníctve. Z každého webinára bude vystavený certifikát a pomocné kartičky pre orientáciu v téme.

Prihlasovanie na jednotlivé webináre:

Pondelok 22.3. - Module 1: Conducting Ethical Research
Utorok    23.3. - Module 2: Understanding Ethical Publishing
Streda    24.3. - Module 3: Avoiding Plagiarism
Štvrtok   25.3. - Module 4: Authorship and Contributions
Piatok     26.3. - Module 5: Conflicts of Interest and Intellectual Property

Kontakt: Lucia Poledníková, lucia.polednikova@aib.sk

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 26.2.2021


Webinár Začínáme s vyhledáváním literatury

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Elsevier s názvom Začínáme s vyhledáváním literatury dňa 19.3.2021 o 9.30 zameraný na systém Scopus, kde sa naučíte ako zo spoľahlivého zdroja efektívne vyhľadávať relevantnú literatúru.

Bližšie informácie o webinári: https://www.brighttalk.com/webcast/10439/471549

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 25.2.2021


Webinár How to work with the author profile and preprints in Scopus?

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Elsevier s názvom How to work with the author profile and preprints in Scopus? dňa 18.3.2021 o 11.00. Okrem iného sa v priebehu webinára naučíte ako vytvárať autorské profily, ktoré informácie vám profil poskytne, čo sú preprinty a prečo sú v Scopuse.

Na webinár je potrebná registrácia.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 15.1.2021


Webinár When research goes wrong

 

V stredu 17.3.2021 o 11:00 a o 15:00 Vás pozývame na webinár spoločnosti Charlesworth Author Services s názvom When research goes wrong. Na webinári sa dozviete, čo by sa mohlo pokaziť pri výskumnom procese, výzvy, ktoré môžete predpokladať, ako reagovať na neočakávané výsledky a stať sa lepším vedcom. Prihláste sa na tento webinár a pochopte ako zvládať situácie, ktoré naznačia, že Váš výskum nejde 100% podľa plánu.

Kontakt: Lucia Poledníková, lucia.polednikova@aib.sk

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 26.2.2021


Webinár Connected Construction Data: The Details Matter, Field Execution 

 

Pozývame Vás na webinár Connected Construction Data: The Details Matter, Field Execution, ktorý sa uskutoční 16.3.2021 o 19:00.

V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou. Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 26.2.2021


Webinár New Tools, Research and site Quality in the Air Barrier Industry

 

Pozývame Vás na webinár New Tools, Research and site Quality in the Air Barrier Industry, ktorý sa uskutoční 16.3.2021 o 19:00.

V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou. Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 26.2.2021


Webinár ProQuest for Researchers - Introduction to ProQuest Platform

 

Spoločnosť Albertina Icome Vás vo štvrtok 16.3.2021 od 10:00 do 11:00 pozýva na ProQuest for Researchers - Introduction to ProQuest Platform. Webinár je určený študentom, knihovníkom, akademikom a ďalším koncovým používateľom s prístupom k databázam ProQuest. Predstaví všetky možnosti a užitočné nástroje, ktoré platforma ponúka.

Webinár je v anglickom jazyku, zdarma a je nutná registrácia.

Mohlo by se hodiť:

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 26.2.2021


Online prednáška Sustainability and supply chains

 

Pozývame Vás na online prednášku Johna Fergusona s názvom Sustainability and supply chains – how strong is the link?, ktorá sa uskutoční 11.3.2021 v čase 17:00-18:00.

Globálne siete zásobovania čakajú počas dekády 20. rokov 21. Storočia viaceré zmeny. Faktory ako zmena klímy, nacionalizmus, geopolitika a preferencie konzumentov vytvárajú tlak na spôsob, akým sú vytvárané siete dodávateľov. Trendy udržateľnosti sú v rastúcom záujme nadnárodných spoločností.

Prednáška predstaví tieto trendy a ich vplyv na rozhodovanie nadnárodných spoločností, rolu vysokého školstva pri reakcii na tieto zmeny.

Webinár je v anglickom jazyku, zdarma a je nutná registrácia.

  

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 26.2.2021


W Awards Week 2021

 

Pozývame Vás na online prednášky a rozhovory pri príležitosti odovzdávania W Awards 2021, ktoré sa uskutoční v týždni 8.-11.3.2021. Na online podujatie je nutná registrácia a zakúpenie lístkov.

Program podujatia:

Pondelok 8.3. 17:00 - 18:30 (GMT) - Ada Louise Huxtable Prize, Lesley Lokko a Beatriz Colomina
Utorok    9.3. 17:00 - 18:30 (GMT) - MJ Long Prize shortlist in conversation and winner announced

Streda   10.3. 17:00 - 18:30 (GMT) - Moira Gemmill Prize shortlist in conversation and winner announced
Štvrtok  11.3. 17:00 - 18:30 (GMT) - Jane Drew Prize, Kate Macintosh and Yasmeen Lari

  

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 26.2.2021


Webinár První kroky ve Scopusu

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Elsevier s názvom První kroky ve Scopusu dňa 5.3.2021 o 9.30 zameraný na základy práce v Scopuse, ako napr. obsah, nastavenie osobného konta používateľa a prispôsobenie použivateľského prostredia pre maximálnu personifikáciu Scopusu.

Bližšie informácie o webinári: https://www.brighttalk.com/webcast/10439/471548

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 25.2.2021


Webinár Best Practices for Post-Pandemic Safety: What Needs to Stay in Place

 

Pozývame Vás na webinár Best Practices for Post-Pandemic Safety: What Needs to Stay in Place, ktorý sa uskutoční 4.3.2021 o 20:00.

V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou. Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie.

  

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 26.2.2021


Webináre k nástroju Writefull

 

Pozývame Vás na webináre k nástroju Writefull, ktoré sa uskutočnia v utorok 2.3.2021 15:00-15:45 (v českom jazyku) a vo štvrtok 4.3.2021 14:00-14:40 (v anglickom jazyku).

Writefull - nástroj pre korekciu odborných textov v angličtine - ponúka pomoc umelej inteligencie (AI) a priebežne sa učí z predtým publikovaných odborných textov. Opravuje gramatické a štylistické chyby, upravuje pravopis, interpunkciu a navrhuje terminológiu.

Na webinár sa môžete prihlásiť aj v prípade, že sa ho nebudete môcť zúčastniť. Webinár bude nahrávaný a po ukončení dostanete e-mail s odkazom na nahrávku.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 26.2.2021


Prihláste sa na Innovation Award

 

Vyrábate inovatívne produkty? Navrhujete či staviate inovatívne projekty? Vydavateľstvo Eurostav Vás pozýva prihlásiť svoje dielo na Innovation Award.

Prihláste svoje inovatívne riešenia - registrácia je bez poplatku a končí už 14.3.2021.

O ocenení diel v 2 kategóriách (inovatívny produkt a inovatívny projekt) rozhodne odborná porota v zložení: Ing. Zuzana Struková, PhD., doc. Ing. Arch. Branislav Puškár, PhD., Ing. Tomáš Varadínek, Ing. arch. Roman Talaš, prof. Ing. Pavol Ďurica, CSc. 

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 26.2.2021


AJ Architecture Awards 2021

 

Pozývame Vás zapojiť sa do 4. ročníka súťaže AJ Architecture Awards. Ceny zviditeľnia  najlepšie projekty z celého sveta v 17 kategóriách - od obytných budov, zdravotníckych zariadení, cez pracoviská až po kultúrne projekty. Pozrite si celý zoznam kategórií.

Ocenenia sú otvorené pre všetky projektové kancelárie, bez ohľadu na veľkosť a oblasť pôsobenia. Prečo sa prihlásiť si môžete prečítať tu, registrácia do 26.3.2021 je zvýhodnená. Výhercovia budú slávnostne vyhlásení 17. novembra 2021.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 26.2.2021


Webinár Stone Wool Acoustic Ceilings for Health and Well-Being

 

Pozývame Vás na webinár Stone Wool Acoustic Ceilings for Health and Well-Being, ktorý sa uskutoční 25.2.2021 o 20:00.

V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou. Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 5.2.2021


Webinár Building Acoustics: Making Architects Visions a Reality

 

Pozývame Vás na webinár Building Acoustics: Making Architects Visions a Reality, ktorý sa uskutoční 25.2.2021 o 20:00.

V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou. Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 5.2.2021


Webinár Schools of the Future: Using BIM Technology to Improve Design Safety and Performance

 

Pozývame Vás na webinár Schools of the Future: Using BIM Technology to Improve Design Safety and Performance, ktorý sa uskutoční 24.2.2021 o 20:00.

V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou. Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 5.2.2021


Webinár How to Avoid the Four Most Common Mistakes in Leak Detection

 

Pozývame Vás na webinár How to Avoid the Four Most Common Mistakes in Leak Detection, ktorý sa uskutoční 23.2.2021 o 20:00.

V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou. Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie.

 

Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 5.2.2021


Online kurz How to write and structure your academic article for publication

 

V dňoch 18.2.-10.3.2021 Vás pozývame na online kurz spoločnosti Charlesworth Author Services s názvom How to write and structure your academic article for publication. Kurz pozostáva z 3 modulov a 15 krátkych webinárov, ktoré sa zameriavajú na prípravu, písanie a úpravu textu, tiež kroky po napísaní textu. Z každého webinára bude vystavený certifikát o absolvovaní. Na jednotlivé webináre sa môžete registrovať nižšie:

  1. What to know Before Writing:
  Štvrtok 18.2.     - Module 1: Know when are you ready to write an academic paper
  Piatok19.2.        - Module 2: Select an appropriate journal
  Pondelok 22.2. - Module 3: Understand the structure of an academic paper
  Utorok 23.2.      - Module 4: Prepare to write your academic paper
  Streda 24.2.      - Module 5: Conduct a literature review

   2. What to focus on During Writing:
   Štvrtok 25.2.   - Module 6: Choose a great title and write a strong abstract and introduction
   Piatok 26.2.     - Module 7: Write a strong theoretical framework section
   Pondelok 1.3  - Module 8: Write a strong methods section
   Utorok 2.3.      - Module 9: Write a strong results and discussion section
   Streda 3.3.      - Module 10: Enhance your paper with visuals

   3: Guidelines to follow After Writing
   Štvrtok 4.3.     - Module 11: Know when your article is ready for submission
   Piatok 5.3.       - Module 12: Understand the peer review process
   Pondelok 8.3. - Module 13: Navigate the revise and resubmit process
   Utorok 9.3.      - Module 14: Increase your chances for publication
   Streda 10.3.    - Module 15: Increase visibility and track your impact

   Kontakt: Lucia Poledníková lucia.polednikova@aib.sk

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 5.2.2021


   Webinár 2021 Construction Forecast

    

   Pozývame Vás na webinár 2021 Construction Forecast, ktorý sa uskutoční 18.2.2021 o 20:00.

   V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou. Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie.

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 5.2.2021


   Webinár Design at a Distance: Tools for Remote Collaboration

    

   Pozývame Vás na webinár Design at a Distance: Tools for Remote Collaboration, ktorý sa uskutoční 18.2.2021 o 20:00.

   V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou. Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie.

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 5.2.2021


   Webinár ProQuest Dissertations & Theses: Supporting your research

    

   Spoločnosť Albertina Icome Vás vo štvrtok 18.2.2021 od 9:00 do 9:30 pozýva na webinár ProQuest Dissertations & Theses: Supporting your research. Seminár je v anglickom jazyku. Prezentácia prebieha online priamo vo vašom internetovom prehliadači a pre prenos zvuku postačí mať pripojené reproduktory či slúchadka.

   Webinár je zdarma a je nutná registrácia.

   Mohlo by se hodiť:

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 17.2.2021


   Webinár Turning up the Heat on Cold Storage Roof Design

    

   Pozývame Vás na webinár Turning up the Heat on Cold Storage Roof Design, ktorý sa uskutoční 17.2.2021 o 20:00.

   V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou. Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie.

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 28.1.2021


   Webinár Imaging the Possibilities

    

   Pozývame Vás na webinár Imaging the Possibilities, ktorý sa uskutoční 17.2.2021 o 20:00.

   V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou. Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie.

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 28.1.2021


   Webináre Oxford Research Encyclopedias

    

   Spoločnosť Albertina Icome Vás v stredu 17.2.2021 od 18:00 do 19:00 pozýva na webinár Oxford Research Encyclopedias.Zoznámte sa s obsahom a nástrojmi encyklopédií Oxford Universit Press. Seminár povedie oficiálny školiteľ OUP. Je určený knihovníkom a používateľom z inštitúcií s prístupom, aj záujemcom.

   Webinár je zdarma a je nutná registrácia.

   Webinár je v angličtine, online priamo vo vašom internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá. Ak vám nevyhovuje čas seminára vypýtajte si materiály.

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 17.2.2021


   Online kurz: Academic Careers

                                                                                               

   V dňoch 15.-17.2.2021 o 13:00 Vás pozývame na online kurz spoločnosti Charlesworth Author Services s názvom Academic Careers. Kurz pozostáva z 3 krátkych, 15-až 25-minútových webinárov, ktoré sa zameriavajú na uchádzanie sa o prácu na akademických pozíciách. Z každého webinára bude vystavený certifikát o absolvovaní. Na jednotlivé webináre sa môžete registrovať nižšie:

   Pondelok 15.2. - Module 1: How to Get Your First Post in Academia?
   Utorok     16.2. - Module 2: Careers outside Academia
   Streda      17.2. - Module 3: Preparing Your CV + Internet Presence and Prepping for the Interview

   Kontakt: Mgr. Lucia Poledníková: lucia.polednikova@aib.com

     

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 28.1.2021


   Webinár Acoustic Design for Commercial Applications

    

   Pozývame Vás na webinár Acoustic Design for Commercial Application, ktorý sa uskutoční 10.2.2021 o 20:00.

   V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou. Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie.

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 28.1.2021


   Webináre Planning and managing the research process

    

   Pozývame Vás v týždni 8.-11.2.2021 na sériu krátkych 15-minútových webinárov spoločnosti Charlesworth s názvom Planning and managing the research process. Séria krátkych bezplatných webinárov je určená na podporu dištančného vzdelávania a samoštúdia pre doktorandov a začínajúcich vedcov.

   Registrácia je nutná. 

   8.2.   Module 1: Effective collaboration to maximise the potential of research project [prihláška]

   9.2.   Module 2: Developing networking skills that work [prihláška]

   10.2. Module 3: Managing research groups and teams of colleagues [prihláška]

   11.2. Module 4: Presenting research effectively to maximise impact [prihláška]

   Webináre budú v angličtine, online priamo vo vašom internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 21.1.2021


   Webinár Fire Concerns and Code Complexities in Waterproof Deck Coatings

    

   Pozývame Vás na webinár Fire Concerns and Code Complexities in Waterproof Deck Coatings, ktorý sa uskutoční 4.2.2021 o 20:00.

   V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou. Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie.

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 28.1.2021


   RefWorks - February 2021 Quaterly Update

    

   Spoločnosť Albertina Icome Vás v utorok 2.2.2021 od 15:00 do 16:00 pozýva na webinár o citačnom manažéri RefWork. Bližšie informácie sa dozviete pod týmto odkazom.

   K citačnému manažéru máte prístup z [Summon URL] cez menu vpravo hore (tri vodorovné čiarky). Používatelia sa môžu buď prihlásiť alebo si vytvoriť osobný účet. Aké funkcie môžu používatelia využívať v Lite verzii RefWorks sú v prehľade na www.aib.sk/podpora/nastroje/2486-refworks-lite.

   Kontakt: Mgr. Lucia Poledníková, lucia.polednikova@aib.sk

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 2.2.2021


   New functionalities in Scopus

    

   Pozývame Vás na webinár spoločnosti Elsevier s názvom New functionalities in Scopus dňa 28.1.2021 o 11.00. Na webinár je potrebná registrácia.

   O webinári: Scopus is the largest database of abstracts and citations from peer-reviewed sources, and is equipped with tools to track, analyse and visualize data about scientific publications.

   During this webinar you will learn:
   - what information can be found in the Scopus database,
   - what new functionalities have appeared in the Scopus database in the last 6 months.

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 15.1.2021


   Webinár Fire-Rated Expansion Joints: Employing Best Practices + Avoiding Field Problems

    

   Pozývame Vás na webinár Fire-rated Expansion Joints: Employing Best Practices + Avoiding Field Problems, ktorý sa uskutoční 27.1.2021 o 20:00.

   V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou. Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie.

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 24.1.2021


   Webinár Integral Sheathing Solutions for Multi-Family Projects

    

   Pozývame Vás na webinár Integral Sheathing Solutions for Multi Family Projects, ktorý sa uskutoční 27.1.2021 o 20:00.

   V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou. Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie.

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 24.1.2021


   Webinár Beyond BIM: How the Virtual Twin Addresses Infrastructure Project Challenges

    

   Pozývame Vás na webinár Beyond BIM: How the Virtual Twin Addresses Infrastructure Project Challenges, ktorý sa uskutoční 26.1.2021 o 20:00.

   V prípade, že Vám nevyhovuje čas webinára, príde Vám po registrácii a ukončení webinára e-mail s nahrávkou. Všetky webináre sú dostupné cez mobilný telefón alebo tablet a po ukončení webinára na požiadanie.

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 24.1.2021


   Financování výzkumu ve Web of Science

    

   Pozývame Vás na webinár zo série Research Smarter spoločnosti Clarivate s názvom Financování výzkumu ve Web of Science v utorok 26.1.2021 o 13.30 CET (Praha, Bratislava).

   Potrebujete vedieť, ktoré organizácie financujú výzkum vo vašom odbore? Zaujíma vás citačný ohlas tohoto výskumu?

   Pripojte sa na webinár spoločnosti Clarivate a naučte sa analyzovať dáta o financovaní na národnej úrovni.

   Povinná registrácia: pod e-mailom svojej organizácie

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 5.1.2021


   Knovel – nástroj pre online vzdelávanie

    

   Spoločnosť Albertina Icome Vás v pondelok 25.1.2021 od 14:30 do 15:10 pozýva na webinár, ktorý Vám predstaví ako začleniť digitálne nástroje s overeným obsahom a interaktívnzmi nástrojmi v databáze Knovel do dištančného vzdelávania. Určený je najmä pre inžinierske odbory a aplikované prírodné vedy. Témou online školenia bude Knovel ako zdroj pre laboratórne správy, experimentálny dizajn, technické písanie vrátane interaktívnych rovníc. Bližšie informácie sa dozviete pod týmto odkazom.

   V databáze Knovel Library nájdete aj články zo zborníkov a knihy k navrhovaniu strojov a automobilov, tiež zdroje k stavebníctvu, strojárstvu, materiálovému inžinierstvu, chémii a chemickému inžinierstvu.

   Kontakt: Lucia Poledníková, lucia.polednikova@aib.sk

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 24.1.2021


   Online kurz písania žiadostí o granty

    

   V týždni 25.-29.1.2021 Vás pozývame na online kurz spoločnosti Charlesworth Author Services s názvom Writing Competitive Grant Proposals. Kurz pozostáva z 5 krátkych webinárov, ktoré sa zameriavajú na tému písania žiadostí o granty. Z každého webinára bude vystavený certifikát o absolvovaní. Na jednotlivé webináre sa môžete registrovať nižšie:

   Pondelok 25.1. Module 1: Unpacking the Request for Proposals

   Utorok 26.1.    Module 2: Choosing the Right Funder

   Streda 27.1.    Module 3: Structuring the Proposal

   Štvrtok 28.1.   Module 4: Developing the Grant Budget

   Piatok 29.1.     Module 5: Resubmit or Process Award

    

   Kontakt: Lucia Poledníková, lucia.polednikova@aib.sk

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 24.1.2021


   The DESIGN:ED Podcast a AR Bookshelf

    

   Architectural Record ponúka odoberanie The DESIGN:ED Podcastu, ktorý ponúka informálne rozhovory s vedúcimi architektmi a dizajnérmi – napr. Art Gensler, Kengo Kuma, Vivian Lee, Glenn Murcutt, Michael Murphy, Jenny Wu.

   Poslednú epizódu s hlavnou redaktorkou Architectural Record Cathleen McGuigan si môžete vypočuť pod týmto odkazom

   The Architectural Review ponúka podcast AR Bookshelf o rozhovoroch so známymi architektmi, ktorí predstavujú dôležité architektonické knihy od autorov Jane Jacobs, Angela Carter, Julie Burchill, Reni Eddo-Lodge, Nadine gordimer, Rem Koolhaas, Louis Kahn, Le Corbusier, TS Elliot, Georges Perec. Časopis ponúka aj podcasty na témy z teórie architektúry, ako napr. budúcnosť obytných budov, architektúra ako politická intervencia, rola sakrálneho priestoru v meste alebo generický individualizmus.

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 24.1.2021


   The Innovation Conference dostupná online

    

   Online konferencie 2020 Innovation Conference sa zúčastnilo okolo tisíc účastníkov z celého sveta, aby si vypočuli výnimočnú zostavu svetoznámych prednášajúcich. Ak ste sa nemohli pripojiť naživo, alebo ste nestihli niektoré z prednášok, môžete si teraz pozrieť všetko zadarmo na požiadanie cez Continuing Education Center a získať tak 8.5 AIA LU/HSW kredity a 4 AIA LU/Elective kredity v rámci systému certifikácie architektov.

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 24.1.2021


   Představujeme InCites Citation Topics

    

   Pozývame Vás na webinár zo série Research Smarter spoločnosti Clarivate s názvom Představujeme InCites Citation Topics v utorok 19.1.2021 o 9.30 CET (Praha, Bratislava) .

   Citation Topics je nová klasifikačná schéma vytvorená na úrovni jednotlivých článkov, ktorá bola vytvorená v spolupráci s Centre for Science and Technology Leiden a Institute for Scientific Information (ISI)TM.

   Pripojte sa k webináru a zistite, čo vám táto novinka vie poskytnúť.

   Povinná registrácia: pod e-mailom svojej organizácie

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 5.1.2021


   Online kurz o prezentácii štatistických dát

    

   Pozývame Vás v týždni 18.-22.1.2021 na online kurz spoločnosti Charlesworth Author Services s názvom Statistics and data presentation. Kurz pozostáva z 5 krátkych webinárov, ktoré sa zameriavajú na tému štatistických dát a ich prezentácie. Z každého webinára bude vystavený certifikát o absolvovaní. Na jednotlivé webináre sa môžete registrovať nižšie:

   Pondelok   18.1. -  Module 1: Understanding research design

   Utorok     19.1. -  Module 2: Including descriptive statistics in academic papers

   Streda     20.1. -  Module 3: Using statistical tables and figures in academic papers

   Štvrtok    21.1. -  Module 4: Reporting results of statistical analyses

   Piatok      22.1. -  Module 5: Interpreting and discussing research findings

   Ďalšie webináre od Charlesworth Author Services:

   - nahrávky predchádzajúcich webinárov z roku 2019 a 2020;

   - archív webinárov, ktoré sa venujú témam ako vytváranie konferenčných zborníkov, prezentačné zručnosti alebo recenzovanie;

   - články a tipy o publikovaní.

   Kontakt: Lucia Poledníková, lucia.polednikova@aib.sk

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 18.1.2021


   Online kurz o duševnom zdraví vedcov

                                                                                              

   Pozývame Vás v týždni 11.-14.1.2021 na online kurz spoločnosti Charlesworth Author Services s názvom Researcher Mental Health. Kurz pozostáva zo 4 krátkych webinárov, ktoré sa zameriavajú na tému dušervného zdravia vedcov. Z každého webinára bude vystavený certifikát o absolvovaní. Na jednotlivé webináre sa môžete registrovať nižšie:

   Pondelok   11.1. -  Module 1: Researcher wellbeing
   Utorok   12.1. -  Module 2: Let´s talk about anxiety and depression
   Streda  13.1. -  Module 3: Let´s talk about imposter experiences
   Štvrtok    14.1. -  Module 4: Tackling the imposter experience and other insecurities

   Ďalšie webináre od Charlesworth Author Services:

   - nahrávky predchádzajúcich webinárov z roku 2019 a 2020;

   - archív webinárov, ktoré sa venujú témam ako vytváranie konferenčných zborníkov, prezentačné zručnosti alebo recenzovanie;

   - články a tipy o publikovaní.

   Kontakt: Lucia Poledníková, lucia.polednikova@aib.sk

    

   Knižnica FAD                                                                                             Uverejnené dňa 11.1.2021