Prejsť na obsah
Knižnica FAD STU

Stála ponuka online seminárov a školení

 

- Charlesworth Author Services - webináre CHAS

- Albertina icome Bratislava - webináre AIB

- Continuing Education Center - webináre CE Center

- Engineering News Record - webináre ENR

- The International Institute of Building Enclosure Consultants - webináre IIBEC

 

Knižnica FAD


Webináre Professional Peer-review

 

Spoločnosť Albertina Icome Vás v dni 18.5.2021, 25.5.2021 a 1.6.2021 vždy o 11:00 pozýva na Professional Peer-review, sériu troch webinárov zameraných na recenzné konanie a ako ho zvládnuť.

Webináre sú v anglickom jazyku a zdarma. Online prenos je zabezpečený prostredníctvom služby Eventbrite a je nutná registrácia:

  • 18. 5. -  Authorship and pre-submission peer-review
  • 25. 5. -  Writing professional review reports
  • 1. 6.   -  Writing a professional response to reviewers

 

Knižnica FAD                                                                                                                               Uverejnené dňa 26.2.2021


Webinár Není všechno zlato, co se třpytí

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Elsevier s názvom Není všechno zlato, co se třpytí dňa 4.6.2021 o 9.30 zameraný na triky a nástrahy kladené predátorskými časopismi a nakladateľstvami, ktoré lovia vo vedeckých vodách.

Bližšie informácie o webinári a registrácia: https://www.brighttalk.com/webcast/10439/471560

 

Knižnica FAD                                                                                                                               Uverejnené dňa 25.2.2021


Webinár Vyzrejte na plagiáty s Ouriginal

 

Spoločnosť Albertina Icome Vás 9.6.2021 o 15:00 pozýva na webinár Vyzrejte na plagiáty s Ouriginal venovaný softvéru na overovanie originality textov. 

Ouriginal vznikol spojením dvoch systémov Urkund a PlagScan. K najsilnejším stránkam Ouriginal patrí o. i. porovnávanie textu s odbornými publikáciami popredných svetových vydavateľstiev a najmä kontrola prekladov, v budúcnosti vrátane češtiny a slovenčiny. Riešenie je možné integrovať so systémami LMS vrátane u nás rozšíreného Moodle.

Bližšie informácie a prihláška: www.aib.sk/seminare/745-ouriginal.

Nájdete tu aj odkaz na veľkú porovnávaciu štúdiu antiplagiátorských systémov, v ktorej pôvodné systémy Urkund a PlagScan boli vyhodnotené ako najlepšie. Na Slovensku Ouriginal využíva Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Zaregistrujte sa prosím aj v prípade, že Vám čas nevyhovuje, seminár budeme nahrávať a následne Vám pošleme odkaz na záznam.

 

Knižnica FAD                                                                                                                               Uverejnené dňa 31.5.2021


Konferencia ENR FutureTech

 

Pozývame Vás na online konferenciu ENRFutureTech, ktorá sa uskutoční 9.-11.6.2021.

 

Tematické okruhy konferencie:

  • Emerging Tech for Construction Safety and Health
  • AI/Decision Support Systems
  • Remote Collaboration and Visualization
  • Reality Capture, Robotics and GIS
  • The Next Generation of BIM

 

Knižnica FAD                                                                                                                               Uverejnené dňa 19.4.2021


Webinár Useful functions in Scopus

 

Pozývame Vás na webinár spoločnosti Elsevier s názvom Useful functions in Scopus dňa 10.6.2021 o 11.00, zameraného na funkcie pokročilého vyhľadávania, nastavovania a monitorovania alertov a automatizácie práce v Scopuse za pomoci jeho dostupných funkcií. Webinár je v angličtine a budú Vás ním sprevádzať Kate Patyrak a Bartlomiej Wieckowski.

 

Knižnica FAD                                                                                                                               Uverejnené dňa 6.4.2021


Trojica webinárov Poster Booster

 

AiB Vás pozýva na webináre spoločnosti Cabi s názvom Poster Booster v utorky 15.6., 22.6. a 29.6.2021 o 11:00. Vyberte si tému a zaregistrujte sa:

15. 6. - Professional poster: Title and abstract
22. 6. - Professional poster: Design
29. 6. - Professional poster: Presentation

Webinár je v angličtine online priamo vo vašom internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Nevyhovuje vám čas seminára? Napíšte nám, pošleme vám materiály alebo záznam z webinára: lucia.polednikova@aib.sk.

 

Knižnica FAD                                                                                                                               Uverejnené dňa 25.5.2021