Prejsť na obsah
Dianie na fakulte
V rámci projektu EMIA: Empatia v umení privítame na virtuálnej pôde Fakulty architektúry a dizajnu STU architektku českého pôvodu EVU JIŘIČNÚ, držiteľku Radu Britského impéria za dizajn, ktorá bola zvolená členkou Kráľovskej akadémie umení a uvedená do Americkej siene slávy.

Eva Jiřičná už viac ako 45 rokov žije a pracuje v Londýne, kde v roku 1984 založila vlastný ateliér - Eva Jiřičná Architects Limited. V roku 1999 spolu s Petrom Vágnerom založila v Prahe ateliér AI - DESIGN. Design v poňatí Evy Jiřičnej a jej spolupracovníkov sa vyznačuje ľahkosťou, presvetlenosťou a rešpektom k materiálu. Ku klientom ateliérov patria významné firmy a inštitúcie z celého sveta, napríklad Amec plc, Selfridges, Harrods, boodle & Dunthorne, Pražský Hrad, Royal Academy of Arts, Victoria and Albert Museum, British Council, Univerzita Tomáša Baťu v Zlíne, Mesto Zlín a ďalšie. Jej ateliéry získali početné medzinárodné ocenenia za dizajn a ich práce sú pravidelne publikované v časopisoch a knihách vo svete. Eva Jiřičná si vyslúžila ocenenie aj za osobný prístup v oblasti architektúry a dizajnu - bol jej udelený titul Kráľovský priemyslový designer, Získala čestné doktoráty a profesúry na niekoľkých univerzitách (napríklad Southampton Institute a University of Sheffield, ale aj na STU v Bratislave a VŠUP Praha. V roku 2003 bola zvolená za predsedníčku Architectural Association v Londýne. Pracuje v medzinárodných porotách architektonických súťaží a intenzívne prednáša o svojej práci po celom svete.

Diskusia s Evou Jiřičnou a ostatnými hosťami sa uskutoční už 21.októbra 2021 o 18.00 v Kreatívnom centre FAD STU ONLINE v rámci formátu "Sadli sme si", ktorý bude moderovať novinár Andrej Bán.

Diskusiu môžete sledovať prostredníctvom YOUTUBE a aj prostredníctvom platformy ZOOM, kde môžete klásť otázky našim hosťom.
foto: J. Slavík


Kongresové centrum Zlín, foto: R. Daies