Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Na 12. ročníku medzinárodného festivalu dizajnu DMY v Berlíne (28. máj -1. jún 2014), ktorý ponúka priestor pre aktuálne práce a prototypy od etablovaných dizajnérov a mladých talentov od architektúry, cez dizajn nábytku a výrobkov až po komunikačný dizajn, sa s veľkým úspechom prezentovalo občianske združenie Flowers for Slovakia (F4SK). Porota spomedzi viac ako 150 vystavovateľov (dizajnérov, štúdií a 15 univerzít) vybrala 10 najlepších, ktorých ocenila cenou „DMY Award 2014“, medzi nimi i dizajnérov z FA STU. F4SK získalo v kategórii vystavovateľov čestné uznanie, keďže medzi „Exhibitors“ podľa poroty vynikali.

Flowers for Slovakia je nezvyčajný projekt pre talentovaných študentov. Po úspechu ich prvého projektu „Handle with care“ – kolekcie ručne fúkaných sklenených objektov, predstavilo F4SK svoj nový projekt, ktorý podporila švajčiarska firma Vitra „Lost & Found“. Táto výnimočná kolekcia spája starý historický nábytok s nezameniteľnými nábytkovými elementami firmy Vitra. 15 slovenským študentom dizajnu sa takto podarilo materializovať poetiku slovenského ľudového umenia a remesla v jedinečnej kolekcii.
Účasť slovenských subjektov na festivale DMY - Katedry drevárskych výrobkov a dizajnu Technickej univerzity vo Zvolene a o.z. Flowers for Slovakia iniciovali a zabezpečili Veľvyslanectvo SR a Slovenský inštitút v Berlíne.

Tlačová správa