Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Slovenská rada pre zelené budovy a občianske združenie EKOrast pripravili pre študentov stredných škôl už piaty ročník podujatia GreenDay - zábavno-náučného predpoludnia, ktoré je spojené so žrebovaním o atraktívne ceny. Jeho cieľom je zvýšiť povedomie verejnosti o ochrane životného prostredia a motivovať ľudí k aktívnemu zapájaniu sa do činností, ktoré s ochranou životného prostredia súvisia.

Podujatie sa uskutoční 28.septembra 2018 od 9.00 do 14.00 hod. na Fakulte architektúry STU, Námestie slobody 19, Bratislava.

Aj tento rok budú pre študentov pripravené informačné stánky – tradičné aj nové (napríklad WWF, Fakulta architektúry STU, Arthur, Živica, Eurostav, Ekorast, Fashion Revolution, Dm – spolu približne 12 stánkov) s ponukou zaujímavých aktivít. Pripravujeme aj atraktívne workshopy pre študentov a prednášky - prezentácie v trvaní cca 30 minút, kde im odborníci z oblasti ochrany životného prostredia, ekologickej výstavby a pod. pútavou formou podajú zaujímavé informácie.

Vďaka našim podporovateľom z radov súkromného sektora pripravujeme aj pre tohtoročných návštevníkov atraktívne ceny nielen pre nich osobne, ale aj pre víťaznú triedu. Víťazi uplynulých ročníkov, ktorí vzišli zo žrebovania, si odniesli pre svoje školy hodnotné ceny v podobe výmeny osvetlenia v telocvični a učebni, či rekuperačnej jednotky slúžiacej na výmenu vzduchu v miestnosti. Hlavnú cenu v podobe výmeny osvetlenia v triede venuje spoločnosť Zumtobel Group.