Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Občianske združenie Women Architects Vás srdečne pozýva na prednášku a panelovú diskusiu „I am a Woman Architect“. Podujatie sa uskutoční 26. 11. 2014 o 18:00 na Fakulte architektúry STU (Námestie Slobody 19 812 45 Bratislava 1), miestnosť 117.

Prednáška nadväzuje na predchádzajúce aktivity združenia - výstavu „I am a Woman Architect“- (in)visible Women Architects in Slovakia, ktorá sa uskutočnila na Spolku architektov Slovenska v Bratislave (14. 8. - 3. 9. 2014) a na Veľvyslanectve Slovenskej Republiky v Londýne (10. 9. - 8. 10. 2014). Cieľom prednášky je rozpútať diskusiu na tému „Ženy v architektúre"

Podujatie sa koná pod záštitou Fakulty architektúry STU, Spolku architektov Slovenska a Slovenskej komory architektov. Podujatie podporili: Enel - Slovenské elektrárne (hlavný partner), Techo (reklamný partner), Kaldewei (partner).

WOMEN ARCHITECTS je neziskové profesijné občianske združenie, ktoré má ambíciu stať sa stredoeurópskou platformou na podporou a prezentáciu architektiek. Hlavným cieľom združenia je zviditeľniť aktívne ženy v architektonickej profesii. Združenie bolo založené v roku 2013 na Slovensku na príklade podobných organizácií v zahraničí.

Aktuálne informácie o pripravovaných podujatiach ako aj dokumentáciu predošlých aktivít môžete nájsť na
http://women-architects.com/sk/
https://www.facebook.com/womenarchitects

Reportáž Rádia Slovakia International o výstavách WA a povolaní žien v architektúre - Building Dreams , odvysielaná 1.10. v severnej Amerike.

podujatie na facebooku

Woman Architects