Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Projekt Noc Architektúry vznikol pred piatimi rokmi, kedy sa skupina študentov a doktorandov na Fakulte architektúry STU rozhodla už viac neodkladať svoje ateliérové projekty do šuflíka a jednoducho na konci roka otvoriť brány školy a ukázať svetu, čo vytvorili.
18. Februára 2016 nás čaká už jubilejné - desiate vydanie tejto Noci.

X. Noc prinesie výber zabehnutých formátov, ale aj nejaké tie novinky. Jednou z nich je formát “Obháj sa!”, ktorý ponúka študentom možnosť prezentovať svoj školský projekt otvorenému publiku, so zámerom získať spätnú väzbu a vyvolať diskusiu. Tradičný formát 15 Minútovky predstaví zaujímavé a inšpiratívne študentské organizácie zo zahraničia. Premietať sa tiež už tradične bude Mies. SK, vďaka ktorému sa môžeme tešiť na video rozhovory so súčasnými slovenskými i českými osobnosťami venujúcimi sa architektúre v rôznych formách. 

Hlavná prednáška noci bude tematicky reflektovať na školu samotnú. Otázku “Ako učiť architektúru?” položíme hneď niekoľkým domácim i zahraničným diskutujúcim, ktorí nám bezpochyby ponúknu zaujímavé názory a konfrontácie rôznych prístupov. 

V neposlednom rade si popri sprievodnom programe budete môcť vychutnať štyri poschodia výberu študentských semestrálnych prác, porozprávať sa o architektúre so svojimi známymi v príjemnej atmosfére, ktorú hudobne doplní náš rezident Bobsan.

Noc Architektúry oslávi desiate narodeniny so skupinou Para. V bratislavskom Nu Spirit Clube vám zahrá práve táto legendárna kapela, ktorej členovia veľmi dobre vedia, že noc je pre architektov nekonečná. O ďalší hudobný program sa postarajú dve DJské dvojice EMONOIZBOYZ a ASSQUAKESS.

NOC16