Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Noc Architektury je multižánrová platforma poskytujúca náhľad do centra diania na Fakulte architektúry STU v Bratislave. Predstavuje večernú udalosť, kedy sa celý objekt fakulty zmení na krajinu plnú vystavených ateliérových prác študentov a to s hlavným cieľom - ukázať odbornej a širokej verejnosti výsledky tvorby širokého spektra projektov vytvorených na pôde fakulty architektúry za posledný semester. 

Termín: 14. jún 2018 od 17:00 hod.
MIesto: Fakulta architektúry STU v Bratislave, Námestie slobody 19To, ako sa najmladšia generácia architektov a dizajnérov popasovala so zadaniami vyhodnotí porota v pokračovaní študentskej Cena Cheddar, kde budú hodnotené všetky vystavené semestrálne práce. Najlepšie projekty v kategóriách - architektúra, urbanizmus a dizajn vyhodnotí nezávislá porota zložená z odborníkov z praxe. Hodnotiť bude odborná porota v troch kategóriách – architektúra, urbanizmus a dizajn. 2ka ateliér, Superateliér, Ilja Skoček a Martin Skoček, Tomáš Boroš.

Okrem samotnej výstavy prinesie Noc „smršť“ zaujímavých projektov, aktivít, iniciatív, ktoré sa dejú v architektonickom prostredí. Tradičné formáty ako 15 Min nájdete na Noci tiež. Predstaví sa projekt Živé námestia, Boys play nice spolu s výstavou, zámery iniciatívy „Stop privatizácií mosta SNP“ či výlety Archtrip pod vedením architekta Paňáka a doktorantov Stavebnej Fakulty.

Táto Noc bude silná! Toto leto sa pozrieme na architektúru aj vo forme stand-up comedy Show. Silné reči o architektúry predvedú Michael Szatmáry a Jakub Gulík.

A ako už býva tradíciou – Noc býva pre architektov nekonečná, preto bude na fakulte architektúry sprevádzaná hudobným programom mladej dvojice Vysoký Jalovec a ChichMan, neskôr sa presunie na afterpárty do centra starého mesta v priestoroch FUGA a to v zastúpení "DJ´s battle" formátu Clash of architects.

Noc Architektury organizuje tím Archtung s podporou Fakulty architektúry STU.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Projekt finančne podporila spoločnosť Penta Real Estate a KNAUF Bratislava. Mediálnymi partnermi podujatia sú Archinfo portál - architektúra, architekti, diela, magazín Atrium, stránka Bratislava YIMBY, časopis ERA21Radio_FM.


Tešíme sa na Vás!