Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Od marca 2017 sme pre vás sprístupnili kolekciu odborných plnotextových e-bookov z vydavateľstiev Birkhäuser, DETAIL a i. určenú najmä pre študijné účely a pedagogický proces. 

Medzi e-bookmi nájdete určite veľa zaujímavých titulov z teórie a praxe, niekoľko typológií, príručiek a manuálov. A ako sa k nim dostanete? Študenti majú prístup z desiatich knižničných počítačových staníc a pracovníci z fakultných PC na svojom pracovisku.        

Zoznam zakúpených titulov sprístupňujeme na webstránke našej knižnice. Kliknutím na názov e-booku sa dostanete priamo k základným údajom knihy a cez Table of Contents k fulltextom jednotlivých kapitol:  http://www.fa.stuba.sk/kniznica/e-booky .

V rámci projektu akvizície knižničného fondu sme pre vás zakúpili nielen kolekciu 88 odborných e-bookov s trvalým prístupom, ale aj predplatili odber 14 titulov zahraničných odborných časopisov. Zároveň sme doplnili do fondu ďalších 80 knižných publikácií, z ktorých vo väčšej miere išlo o študijnú literatúru z oblasti dizajnu.

Náš projekt akvizície bol podporený z verejných zdrojov Fondom na podporu umenia, ktorý bol hlavným partnerom projektu.

Ďalšou novinkou je, že v priestore knižnice si môžete pre prácu s elektronickými informačnými zdrojmi požičať aj tablety, a to nielen na čítanie e-bookov, ale aj e-časopisov, ako napr. DETAIL, Architectural Review, Arkkitehti (ARK), Domus, TOPOS, ARCH, Eurostav a i.


 

Pozývame vás, aby ste si odskúšali a využili našu novinku elektronických kníh! 

FpU