Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Stará tržnica ponúka priestor pre kreativitu! Študenti Ústavu ekologickej a experimentálnej architektúry na Fakulte architektúry STU v spolupráci s Alianciou Stará tržnica vstupujú do tohto priestoru formou rozličných architektonických zásahov. Cieľom ich konceptov je priniesť tejto historickej architektúre nové estetické, funkčno-prevádzkové a spoločensko-sociálne kvality. Tieto malé - veľké diela chcú v konečnom dôsledku vtisnúť tomuto krásnemu miestu novú identitu.
Študentské projekty budú inštalované v priestoroch Starej tržnice v Bratislave počas podujatia „Vianočný Dobrý trh“, ktorý sa uskutoční v sobotu 21.decembra 2013 v čase od 10:00 do 21:00.
Participatívne navrhovanie je jednou z foriem architektonickej tvorby ktorej sa ÚEEA venuje. Študent si na začiatku práce musí nájsť priestor pre svoju kreativitu, zadanie nie je konkretizované v rozsahu ani lokalite. Ateliér je metodicky zameraný nielen na konečný produkt ale aj na samotný proces tvorby. Výsledkom práce je okrem štandardnej dokumentácie aj prototyp diela a jeho verejná prezentácia.


Zoznam študentov:
Zelenay Matej
Voštinárová Pavlína
Vajgel Erik
Kobzová Andrea
Szabová Dominika
Kotvan Michal
Blaškovičová Dana
Šoltýsová Katarína
Szarková Margaréta
Trangošová Lucia

Pedagogický kolektív:
Ing.arch. Martin Šichman
Ing.arch. Martin Uhrík, PhD.
Ing.arch. Lukáš Šíp, PhD.

---
Fotografie:
01 Kolektív študentov FA STU (foto: Illah Van Oijen)
02 Priestory Starej tržnice (foto: Martin Šichman)
03 Priestory Starej tržnice (foto: Martin Šichman)
04 Výroba makety jedného z projektov (foto: Martin Šichman)
05 Výroba prototypu jedného z projektov (foto: Michal Kotvan)