Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Dňa 21. apríla 2016 o 16:30 hod. bude na Fakulte architektúry STU v Bratislave prednášať architekt
Simon Allford
. Prednáška sa bude konať v Aule Emila Belluša.

Simon Allford patrí k významným osobnostiam súčasnej architektonickej scény. Vedie ateliér, ktorý pracuje vo Veľkej Británii na medzinárodnej úrovni. Jeho projekty zahŕňajú stavby ako: Stratford bytový plán, Adelaide Wharf, Saatchi Gallery a Chobham Academy. V súčasnej dobe pracuje na novej centrále spoločnosti Google v Kings Cross, The White Collar Factory v City Road, 240 Blackfriars, na akademických budovách pre University of Amsterdam, ako aj na veľkých projektoch v Londýne a v Amerike. Simon je predsedom Nadácie architektúry, členom správnej rady Nadácie architektúry, je hosťujúcim profesorom na Bartlett a GSD Harvarde. Nedávno bol viceprezidentom pre vzdelávanie v RIBA a predsedom Design Review pri CABE. Je spisovateľom, kritikom, učiteľom, poradcom a komentátorom. 

sa

"Existujú len dva druhy stavieb, tie dobré a zlé. Prvé majú prítomnosť, štedrosť a dizajnové vlastnosti, ktoré podporujú ich opakované použitie. Zaslúžia si prežiť. Tie zlé sú bez rozdielu, či charakteru a zaslúžene miznú. Dlhá životnosť, voľnejší vzhľad, nízkoenergetickosť je platná, ale nestačí. Nachádzame potrebu pamätnej kvality miesta, priestoru, promenády a charakteru v rovnakej miere.
Dlhodobá hodnota spočíva v architektúre, ktorá reaguje na zmenu a môže pojať rôzne programy v podobných priestoroch, oba súčasne a v priebehu času. 
Takže zabudnite na špecifiká, jediná typológia stojí za to pokračovať tam, kde obyčajný sa stáva mimoriadným".

Význam byť mimoriadnym
Simon Allford, AHMM