Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Dominika Vrábelová a Petra Debnárová sú študentkami produktového dizajnu na našej fakulte. Súčasne sú finalistkami 20. ročníka medzinárodnej súťaže obalového dizajnu Young Package, kedy boli ich práce boli vybrané spomedzi 711 zaslaných návrhov medzi 50 najlepších.

Dominika Vrabelova - Czechdesign 2015 Petra Debnarova - Czechdesign 2015

Dominika Vrábelova (Kryštalický kvet, 2015)                                  Petra Debnárová (Instantná kytica, 2015)

Slávnostné vyhlásenie výsledkov o najnápaditejší obal na tému Happy Birthday sa uskutoční 29. mája 2015 o 19:00 v priestoroch kina Aero v Prahe.

O jednom z ocenených tento rok rozhoduje taktiež široká verejnosť, na facebookových stránkách organizátora súťaže CZECHDESIGN, do 20. mája 2015.

Slávnostnému večeru bude predchádzať blok odborných prednášok na tému obalový a grafický dizajn. Projekt z cyklu "Budúcnosť designu" hostí popredných domácich i zahraničných dizajnérov a teoretikov. O tom, ako vidí budúcnosť obalov a grafického dizajnu sa tentokrát podelí obalový dizajnér pôsobiaci vo Švajčiarksu Lars Wallentin, najznámejší český obalový dizajnér Jan Činčera, ikona súčasného českého grafického dizajnu Petr babák a najúspešnejsšia česka firma, ktorá sa špecializuje na vývoj značiek a obalový dizajn pre komerčný trh Fiala&Šebek.