Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

S veľkou radosťou sme aj na tohto ročnom festivale opäť absolvovali príjemnú a produktívnu spoluprácu s
Ústavom dizajnu Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Študenti (Ján Telepovský, Marián Ščípa, Michal Vavro, Aneta Marholdová, Ema Stoličná, Lea Turzáková,
Nina Protušová, Dana Nemcová) pod vedením svojho pedagóga Ing. Michala Brašeňa, ArtD., tento rok nelenili a prípravám kulís, ktoré ste mali možnosť zhliadnuť naprieč celým festivalovým areálom sa venovali v rámci školského workshopu už dlhé štyri týždne pred začatím festivalu. Vďaka ich šikovnosti a snahe sa náš areál v čase festivalu stal prechodným domovom veľkého množstva krásnej exotickej zvery, ktorá dotvárala atmosféru tohto ročníka a prinášala radosť všetkým návštevníkom.
Svoju snahu a kreativitu pedagógovia a študenti nakoniec zavŕšili interaktívnym worshopom pod vedením
Mgr. art. Martina Baláža, ArtD. a Ing. Michala Brašeňa, ArtD., priamo počas diania festivalu. V Design-Room stage mali tvorby chtiví návštevníci možnosť vyskúšať si v praxi rôzne umelecké techniky a postupy, ale taktiež zrelaxovať a pozrieť si prezentácie a výstupy prac, študentov Ústavu Dizajnu FA STU.

 

Uprising festival bude aj naďalej podporovať umelecké aktivity v rámci svojho programu a podporovať súčasných, ale aj budúcich umelcov, pretože práve kreativita v nás je cestou k osobnej slobode a duševnému mieru.  

V neposlednej rade zasielame za festival aj za jeho účastníkov osobne poďakovanie Ing. Michalovi Brašeňovi, ArtD., za nadštandardný prístup.

 

Vidíme sa o rok!
Festival Uprising