Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Výstava fotografií: [1:1] WORKSHOP 2013 - 2017 predstaví priebeh a výsledky piatich ročníkov podujatia, pre študentov architektúry a dizajnu, zameraného na návrh a realizáciu nevšedných drevených objektov do verejného priestoru. Výstava sa uskutoční od 22. 02. do 16. 03. 2018 vo foyer Fakulty architektúry STU. 

Výstava nie je okázalou ukážkou postavených diel, nesie sa v duchu koncepcie workshopu, kde je proces jeho plnohodnotnou súčasťou. Všetko sa deje na fotografiách malých formátov rozdelených podľa jednotlivých ročníkov a uložených do akýchsi „setov“ či kufríkov, medzi dve dosky z drevotriesky na drevených kozách. Takáto pop up inštalácia ukazuje, ako funguje samotný workshop. Aj ten putuje z miesta na miesto, kde sa nachvíľu zastaví, postaví si dočasnú dielňu či základňu, aby sa na ďalší rok objavil niekde úplne inde.

[1:1] WORKSHOP od roku 2013,  spolu s partnermi, organizuje o.z. WOVEN. V roku 2017 bol objekt UWO, výsledok 4. ročníka workshopu, nominovaný na cenu za architektúru CE ZA AR 2017 v kategórii exteriér. Prihlasovanie na ďalší ročník bude spustené počas trvania výstavy. Online prihláška, ďalšie informácie i fotografie z predchádzajúcich ročníkov sú prístupné na webovej stránke www.woven.sk.

Partner podujatia: Fakulta architektúry STU
Finančne podporili: Fond na podporu umenia, Bratislavský samosprávny kraj

Občianske združenie WOVEN je zoskupenie štyroch architektiek (Anna Cséfalvay, Marianna Maczová, Danica Pišteková a Veronika Trnovská) so spoločným záujmom búrať a prekračovať hranice architektúry a jej bežných interpretácií. Popri vlastnej tvorbe sa od roku 2013 venujú organizácií  [1:1] WORKSHOPU.