Prejsť na obsah
Študentské súťaže

mscs2019

Výsledky medzinárodného kola v brožúre a na webe (aktualizácia 5.11.2019):

 

Výsledky slovenského kola (aktualizácia 24. 4. 2019):

 • Prvé miesto
  Zuzana Šišková, Peter Králik, KARCH SvF STUBA, (contest teacher: Ema Kiabová)
 • Druhé miesto
  Simona Trimlová, Marek Cipko, FA STUBA, (contest teacher: Henrich Pifko)
 • Tretie miesto
  Ema Soukupová, Barbora Šimkovičová, FA STUBA, (contest teacher: Katarína Smatanová)
 • Odmena Eurostav
  Lenka Kohútová, KARCH SvF STUBA, (contest teacher: Pavol Paňák)
 • Odmena ARCH
  Ivona Hroncová, Simona Fischerová, FA STUBA, (contest teacher: Ľubica Vitková)

Postupujúcim trom tímom do medzinárodného kola a odmeneným gratulujeme! Všetkým ostatným, ktorí ste sa zapojili ďakujeme za snahu a vynaložené úsilie. Dúfam, že na našu súťaž nezanevriete a skúsite si zmerať sily so svojimi spolužiakmi aj budúci rok.

 

Aktualizácia 16. 4. 2019:
Termín odovzdania (23. 4. 2019) sa blíži!

 

Aktualizácia 25. 1. 2019:
Dňa 29. januára 2019 o 11:00 bude ďalšie online školenie pre študentskú súťaž MCSC - témou je Multi Comfort Designer, prezentujúcim je Gabriel Golumbeanu (Habitat Director at Saint-Gobain) - viac informácií tu...

 

Aktualizácia 15. 11. 2018: Dňa 22. novembra 2018 bude prvé online školenie pre študentskú súťaž ISOVER Multi-Comfort Student Contest 2019 - začne o 11:00 hod. Jeho účelom je predstaviť tohtoročnú úlohu študentom, ktorí sa zúčastňujú súťaže. Prezentujúci: Demetrio Scopelliti, poradca námestníka primátora pre mestské plánovanie v meste Miláno, a Maria Antonella Bruzzese, viceprezidentka a členka Rady pre mestské plánovanie, okres 3, Miláno. Online školenie vám umožní na jednej strane lepšie pochopiť váš projekt a na druhej strane vám poskytne usmernenia pre tvorbu vášho návrhu. Je to príležitosť, aby ste sa s riešeným problémom viac oboznámili a aby ste miestnym odborníkom položili otázky, ktoré vás zaujímajú.  
Ak sa chcete zúčastniť tohto online školenia, zaregistrujte svoj tím na webe Multi Comfort Student Contest.

 

Aktualizácia 8. 11. 2018: 
V zadaní mal jeden obrázok nesprávne severku - v jeho verzii na webe súťaže je chyba už upravená. Nájdete tam aj dokument zhŕňajúci poznatky z "Teachers´ day"...
Už ste sa zaregistrovali? Ak nie (a chcete sa súťaže zúčastniť), učiňte tak, prosím...
 

 

Miláno čelí novým výzvam, novej etape vývoja. Do roku 2030 v ňom bude viac ako 12 000 ľudí starších ako 85 rokov, viac ako 50 000 bude predstavovať mladú populáciu vo veku od 19 do 34 rokov. Plán #milano2030 hľadá inkluzívny rast pre všetkých a všade. K jeho napĺňaniu má prispieť aj tento ročník študentskej súťaže ISOVER.

Rozvoj mesta musí byť zameraný v centrum aj na periféria, musí byť udržateľný a zameraný na zlepšenie kvality života všetkých ľudí žijúcich v Miláne. Do roku 2030 mesto Miláno očakáva, že toto mesto bude strediskom pre globálnu sieť spájajúcu ľudí a miesta prostredníctvom nových platforiem, priťahuje ľudí, ktorí hľadajú osobné, profesionálne a sociálne príležitosti, je ohľaduplné voči životnému prostrediu a podporuje  udržateľný rozvoj v procese kontinuálnej regenerácie.

Úlohou 15. ročníka medzinárodnej študentskej súťaže Multi-Comfort Student Contest, vypísanej spoločnosťou Saint-Gobain v úzkej spolupráci s mestom Miláno, je oživenie a urbánna obnova okolia stanice metra Crescenzago v súlade s víziou #milano2030. Od účastníkov sa vyžaduje, aby vytvorili víziu budúceho udržateľného rozvoja oblasti Crescenzago, integrovaného do mestského priestoru a zohľadňujúceho regionálny kontext lokality. Projekt bude vyžadovať popri obnove niekoľkých existujúcich budov novú výstavbu - mix obytnej funkcie, verejných priestorov a služieb. Projekt musí byť inovatívny, udržateľný, energeticky efektívny a zosúladený s kritériami Multi-Comfort House.

Zadanie súťaže nájdete tu, aktuálne informácie (zadanie, prihlasovací formulár, dokumenty, kontakty...) hľadajte na stránke súťaže multicomfort.saint-gobain.com/multi-comfort-student-contest ...