Prejsť na obsah
Ateliér Alexy /Bogár
14_10_2020

KONZULTÁCIE  ONLINE: REVITALIZÁCIA MESTSKÝCH PRIESTOROV

-
24_09_2020
PRECHÁDZKA V TERÉNE: TRNAVSKÉ MÝTO A MESTSKÁ TRŽNICA

Študenti ateliérov Alexy/Bogár a Žitňanský/Šimkovič na obhliadke Trnavského mýta... Revitalizácia Mestskej tržnice je jednou z tém študentských projektov.

-

24_09_2020

PRVÁ SPOLOČNÁ DEBATA V NAŠOM OPEN AIR ATELIÉRI. TÉMY: TRNAVSKÉ MÝTO A MATADORKA

Debatovali sme o hodnotách mestských priestorov vybraných lokalít a o možných stratégiách revitalizácie týchto mestských štvrtí vrátane dedičstva modernej architektúry.

_
24_09_2020

OBHLIADKA ZÓNY TRNAVSKÉHO MÝTA, ISTROPOLISU, TRŽNICE A LUDWIGOVHO MLYNA

Našimi študentskými projektmi chceme prispieť do debaty o metóde a princípoch využitia objektov architektonického dedičstva 20. storočia. Tešíme sa, že o tejto téme uvažujeme spolu s ateliérom Žitňanský / Šimkovič...

_

17_06_2020

NOMINÁCIE NA CENU ZA NAJLEPŠIU BAKALÁRSKU PRÁCU: Bc. PETRA SRNKOVÁ A Bc. LUCIA PUŠKÁČOVÁ

Dnes predstavujeme Kocku - školský klub v kampuse STU - bakalársku prácu študentky nášho ateliéru a čerstvej bakalárky Petry Srnkovej.

_
05_06_2020

OBHAJOBY ATELIÉROVÝCH PRÁC PIATAKOV

On-line obhajoby ateliérových prác nášho vertikálneho ateliéru máme úspešne za sebou. Blahoželáme! Zároveň ďakujeme prof. Monike Mitášovej a architektovi Zoranovi Michalčákovi za účasť v našej porote a za skvelú debatu... Andrej a Michal

_
03_06_2020

1. CENA V SÚŤAŽI MUNISS 2020 AJ PRE ŠTUDENTKU NÁŠHO ATELIÉRU

Tešíme sa, že členkou víťazného tímu v súťaži MUNISS 2020na riešenie priestorov kampusu STU je Bc. Veronika Slaničanová, študentka nášho vertikálneho ateliéru a spolu s ňou dvaja zástupcovia Ústavu manažmentu STU Jakub Hajduk a Karin Danková. Svojmu návrhu dali ústrednú tému: Živá univerzita... Gratulujeme všetkým oceneným kolektívom z Fakulty architektúry STU a z VŠVU Bratislava! Koncepcia exteriérových priestorov areálu STU a návrh konvezie industriálneho objektu vo vnútrobloku je zároveň témou aktuálnej semestrálnej práce Veroniky Slaničanovej v ateliéri Alexy/Bogár. Pripájame vizuál z víťazného súťažného návrhu.

_
22_04_2020

Dnes skvelá skúsenosť: účasť na medzinárodnej online konferencii LE:NOTRE Cross-Border Landscapes Forum 2020, kde sme mali česť vystúpiť s vlastnou prednáškou o aktuálnom výskume a výučbe. Popri keynote speakers Anja Bruell a Marek Dinka, prezentovali svoje projekty Klára Salzmann (ČVUT Praha), Christoph Litschauer (National Park Donau-Auern), Martin Kuba a Michal Bogár (FA STU), ktorý prezentoval výskum bratislavskej suburbánnej oblasti a cezhraničnej krajiny. Viac o konferencii nájdete na fb stránke Le:Nôtre institut, alebo Alexy/Bogár. Veľká vďaka patrí celému organizačnému tímu, ktorý dokázal v čase pandémie zorganizovať skvelé podujatie, na ktorom bolo online pipojených vyše 170 divákov. Vidíme sa o rok v Gdaňsku na fóre 2021, dúfajme, že osobne!

_

17_04_2020

POKRAČUJEME V ON-LINE KONZULTÁCIÁCH A DEBATÁCH

Konzultácie bakalárok aj ostatných prác bežia cez messenger, google meet, skype. Spolupráca funguje, študenti  hovoria, že príprava na každú konzultáciu im zaberie omnoho viac času. než pri prezenčnom systéme. Omnoho viac kreslia a píšu scenáre svojich konceptov, aby boli jednoznačne zrozumiteľné...

_

24_03_2020

DENNÉ MENU : GOOGLE MEET

Pokračujeme v konzultáciách v čase epidémie. Každý deň debaty a kreslenie cez google meet, e-mail, messenger a ďalšie siete. Dobre sme to rozbehli od 9.3. a držme tempo... Vidíme sa z domu!

Andrej a Michal.

_

22_01_2020
1. MIESTO V SÚŤAŽI BAKALÁR 2019 - MULTIFUNKČNÁ ŠPORTOVÁ HALA, BRATISLAVA

Tešíme sa, že naša študentka Bc. Veronika Slaničanová získala 1. miesto v celoštátnej súťaži o najlepšiu bakalársku prácu v akademickom roku 2018 - 2019.

Pedagóg: Andrej Alexy, hosť. prof.

-__

10_01_2020
OBHAJOBY ATELIÉROVÝCH PRÁC V ZIMNOM SEMESTRI 2019

Výborná porota, skvelá diskusia a v neposlednom rade vynikajúce občerstvenie.

Ďakujeme všetkým zúčastneným menovite členom komisie, ktorými boli:

Monika Mitášová, Ľubomír Klaučo, Matej Grébert, Zoran Michalčák

a ďakujeme aj naším študentom za ich prácu počas semestra a vytvorenie tímovej atmosféry.

Andrej a Michal.

-

-

-

-