Prejsť na obsah
Data[LAB]

Letná škola - Workshop Digital Belluš 6.11.-8.11.

Cieľom otvoreného workshopu je naučiť študentov základom výpočtovej architektúry. Špecificky bude prednášaný program Rhino a jeho výpočtová nadstavba Grasshopper. Predstavený bude súčasný dizajnový koncept: Diskrétna geometria. Výsledok budú 3d fabrikované objekty. Zámerom bude navrhnúť tieniace prvky do južných okien FA. Workshop bude súčasťou predmetu Digitálna architektúra I, študenti z iných ročníkov si ho môžu zapísať ako Letnú školu a získať za neho kredity.

Miesto konania: 6.11. č.m. 227       7.-8.11. modelovňa dizajnu podzemie

Súčasťou workshopu sú prednášky o výpočtovom navrhovaní:

Čo je experimentálna architektúra. (Uhrík) 6.11. 13:30 miestnosť 227

Experiment architektúru sprevádza od začiatku 18. storočia. V Rýchlom historickom prehľade sa pozrieme na príčiny experimentovania v architektúre a umiestnime ich do dejinných udalostí, ktoré formovali spoločnosť danej doby. Posledný kultúrny zvrat je digitálna revolúcia. Experiment v architektúre sa dnes preniesol do prostredia počítačov. Otázka znie aké sú dnes hlavné smery architektonického experimentu.

Výpočtové rozhranie architektúry (Uhrík, Tholt, Hajtmanek, Zajíček) 7.11. 13:30 miestnosť modelovňa

Čo prináša výpočtové navrhovanie a kde je jeho miesto v priestore architektonického navrhovania. Pozrieme sa na úspešné realizácie a návrhy, ktoré by bez výpočtového prístupu boli nemožné.

Prednáška: prof. Imro Vaško, UMPRUM ateliér :Architektura III. 8.11. 13:30 miestnosť modelovňa

Prednáška architekta a pedagóga, ktorý sa niekoľko desaťročí zaoberá experimentálnou architektúrou v našom priestore. Pozrieme si čo sa deje u našich kolegov na Prahe na UMPRUM v ich digitálnom ateliéry.


Analógové štúdie tienenia

kontrola tienenia skladaním diskrétnych prvkov. Študenti: Miriam Almanová a Lukáš Bryndziar


V pondelok začíname! 14:00 miestnosť 227