Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Cieľom ocenenia je podpora nádejných umelcov (účastníkov súťaže). Zástupcovia Zepter International vyberú jeden alebo viac súťažných exponátov, ktoré budú vyrobené v malej sérii (do 100 ks) a budú vystavené spolu s menom dizajnéra v priestoroch spoločnosti Zepter po celom svete. Špeciálne ocenenie môže získať každé zo súťažných diel.

Súťažiaci predloží návrhy obrazových rámov, rámov na fotogra e či rámov na zrkadlá a to stolových, nástenných alebo podlahových, zobrazených z rôznych perspektív. Dôraz je kladený na ich estetické vlastnosti rovnako ako na ich funkčnosť.

Všetky prihlásené diela musia byť úplne nové a originálne výtvory, ktoré budú funkčné a zároveň v estetickom prevedení v súlade s témou súťaže a budú vhodné pre malosériovú výrobu. Návrh musí byť vytvorený ako 3D digitálny model v CAD/ CAM alebo CAID vyhotovený vo forme fotogra í s vysokým rozlíšením tak, aby bol zreteľný nielen tvar, vzhľad a účel výrobkov, ale aj ich rozmery, použité materiály, povrchová úprava a farebné prevedenie a/alebo ako 3D model vyrobený z vhodného materiálu (kov, drevo, keramika, kompozitné materiály a/alebo všetky druhy plastov).

UZÁVIERKA PRE PREDLOŽENIE PRÁC JE 30. SEPTEMBER 2016.

artzept

Súťaž založila lantropka pani Madlena Zepter v roku 2004. Artzept sa odvtedy každým rokom rozrastá a v súčasnej dobe je považovaný za jedno z najvyhlásenejších dizajnérskych ocenení na svete. Pani Madlena Zepter každý rok vyberá nielen tému súťaže, ale aj porotu, v ktorej zasadajú uznávaní umelci a kritici. Táto odborná porota potom posudzuje diela prihlásených účastníkov.

ARTZEPT umožňuje najtalentovanejším mladým dizajnérom dosiahnuť zaslúžené uznanie a poskytuje im možnosť vystavovať svoje práce v luxusných obchodoch spoločnosti Zepter po celej Európe. Skutočný sen pre všetkých mladých návrhárov! Cieľom misie ARTZEPT, rovnako ako misie Zepter, je zlepšiť kvalitu života ľudí na celom svete prostredníctvom svojich vysoko kvalitných výrobkov. ARTZEPT, rovnako ako jeho svetovo preslávený sponzor Zepter International, sa venuje budovaniu domova zajtrajška, pre ľudí zajtrajška. Zepter International plní tento cieľ tým, že produkuje vysoko kvalitné výrobky, ktorých cieľom je zmeniť a zlepšiť zdravie a životný štýl miliónov ľudí na celom svete.