Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Vďaka spolupráci so spoločnosťou ESET otvára Fakulta architektúry a dizajnu STU od zimného semestra 2020 dvadsiaty piaty medzinárodný vertikálny ateliér vedený tímom architektov zo svetoznámeho architektonického štúdia BIG (Bjarke Ingels Group).

V rámci neho budú v nasledujúcom semestri študenti pod ich vedením riešiť zadania spojené s témou inovačných centier a vedeckých parkov, udržateľnosti, ale aj dizajnových riešení v post-COVID ére. Priame zapojenie ateliéru BIG do výučby na fakultu prinesie zaujímavé prednášky a diskusie o skúsenostiach z ich bohatej praxe aj nad rámec dvadsiateho piateho ateliéru. Prihlasovanie študentov do vertikálneho ateliéru BIG je otvorené do 17.9.2020 do 13:00 hod.

 
Zdroj: Eset - Patronka


Svetovo uznávané architektonické štúdio BIG bude pre spoločnosť ESET pracovať na premene areálu bývalej Vojenskej nemocnice na bratislavskej Patrónke na centrum inovácií a kreativity ESET Campus. Architekti z jedného z najžiadanejších ateliérov súčasnosti sa stali víťazom medzinárodnej súťaže na koncepčného architekta, ktorú ESET vyhlásil v septembri minulého roka. Keďže ESET Campus je svojim rozsahom ale najmä kombináciou a prepojenosťou funkcií na Slovensku výnimočný projekt, najdôležitejšími kritériami výberu boli medzinárodné skúsenosti a doterajšie realizácie so zameraním na master planning, kampusy a inovačné centrá, ale tiež dostatočná veľkosť a kapacity štúdia.

BIG je medzinárodné zoskupenie architektov, dizajnérov, urbanistov, krajinných architektov, interiérových a produktových dizajnérov, výskumníkov a inovátorov so sídlami v Kodani, New Yorku, Londýne a Barcelone. Štúdio aktuálne pracuje na mnohých projektoch naprieč Európou, v Severnej Amerike, Ázii a na Blízkom Východe. Architektúra od zoskupenia BIG vychádza z dôkladnej analýzy toho, ako sa súčasný život neustále mení a vyvíja. V neposlednom rade sa zaoberá aj vplyvom multikultúrnej výmeny, globálnych ekonomických vzťahov a komunikačných technológií, ktoré si vyžadujú úplne nové prístupy k architektúre a urbanizmu. Viac informácií na: big.dk