Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Digital Belluš bol pilotný, intenzívny kurz na Fakulte architektúry STU v Bratislave, ktorý prebiehal 6.- 8. novembra 2019. Ateliér Data[LAB] v spolupráci s Viliamom Zajíčkom a Tomášom Tholtom previedol študentov behom krátkeho časového intervalu celým procesom, nástrojmi a úvodnou teóriou výpočtového navrhovania a priamo konfrontoval študentov s digitálnou fabrikáciou prototypu.
Úlohou tohto, prvého ročníka bolo navrhnúť a pomocou digitálnej fabrikácie vyrobiť prototypy zatienenia okien na FA STU. Študenti tak pracovali na interiérovom prvku, ktorý mal byť rovno uplatnený v ich pracovnom priestore, ponúkajúc im tak reálne vstupy v ich tvorbe. Počas kurzu im taktiež boli podané úvodné prednášky z danej problematiky, pričom celý kurz bol otvorený pre všetkých študentov fakulty a prezentoval tak významnosť a prepojenosť výpočtového navrhovania a digitálnej fabrikácie. Na konci workshopu boli vyrobené 4 prototypy zatienenia v mierke 1:2 (1x1m) na laserovom vyrezávači. Kurz tak tvoril overenie budúcej blokovej výučby teoretickej prípravy a digitálnych nástrojov ako základ pre tvorbu v ateliéri Data[LAB].

Vedúci workshopu: Viliam Zajíček, Tomáš Tholt, Martin Uhrík, Roman Hajtmanek

Študenti: Veronika Blahunková, Marek Čižik, Lenka Kavuljáková, Matej Kuchar, Robert Kusý, Michal Misár, Adam Mravík, Kristián Presinszky, Dušan Takáč, Marko Tomašovic, Martin Zajac, Ľubomíra Suváková, Veronika Slaničanová, Miriam Almanová, Lukáš Bryndziar, Damien Nardeaux, Violette Fuetry, Ali Riza Bayrak, Damian Lurbke