Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

ZMENA!  Panelová diskusia sa uskutoční v utorok 26. mája o 17.00 hod.!

Už štandardne, v prednáškovej miestnosti č. 117, tentoraz za účasti zástupkyne riaditeľky Slovenskej komory architektov Oľgy Mihálikovej, prezidenta Spolku architektov Slovenska Juraja Hermanna, šéfredaktorky vydavateľstva Eurostav Andrey Bacovej, dekanky FA STU Ľubice Vitkovej a všetkých doposiaľ prednášajúcich architektiek.

Podujatie nadväzuje na vernisáž výstavy "Ženy v slovenskej architektúre", ktorá bude slávnostne otvorená o 14,30 hod. na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave, v rámci podujatia DAAD.

Občianske združenie WOMEN ARCHITECTS vás pozýva nielen na diskusiu, ale i welcome drink a občerstvenie.

Tešíme sa na vás!


Občianske združenie WOMEN ARCHITECTS v spolupráci s Fakultou architektúry STU v Bratislave (ďalej len "FA STU") pozýva všetkých priateľov architektúry na prednáškový cyklus “Moja cesta k architektúre“, ktorý sa uskutoční od polovice apríla do polovice mája, prevažne každý štvrtok vždy o 17.00 hod na FA STU, miestnosť č.117.

Na prednáškach sa predstavia aktívne súčasné slovenské architektky.
Prednáškový cyklus sa ukončí panelovou diskusiou, kde budú architektky diskutovať o zaujímavých témach so zástupcami médií, Spolku architektov a Slovenskej komory architektov.

Kompletný program prednáškového cyklu:
16. 04. Soňa Salnerová, Katarína Mňahončáková
23. 04. Gabriela Fukatschová
30. 04. Andrea Ambrovičová Mikulajová
07. 05. Katarína Viskupičová
13. 05. Tatiana Buijs-Vítková
14. 05. Panelová diskusia

Občianske združenie organizuje prednáškové večery pod záštitou Slovenskej komory architektov a Spolku architektov Slovenska.

Tešíme sa na Vás!

podujatie na facebook-u
tlačová správa
pozvánka a plagát v PDF

woman architects - prednášky


WOMEN ARCHITECTS je profesijné občianske združenie ktoré má ambíciu stať sa stredoeurópskou platformou na podporou a prezentáciu architektiek. Cieľom združenia je prezentácia a podpora žien v architektonickej profesii, výmena skúseností medzi slovenskými a zahraničnými architektkami, či mapovanie pomeru žien a mužov pri vzdelávaní a výkone architektonickej profesie. Združenie založili Andrea Klimko, Dana Blaškovičová, Dana Moderdovská v roku 2013 na Slovensku na príklade podobných organizácií v zahraničí a cieľom dlhodobo pôsobiť na domácej i medzinárodnej scéne.