Prejsť na obsah
Dianie na fakulte
Google Meet bude pre 250 osôb len do 30. 9. 2020, došlo bohužiaľ k zmene a rektorát STU nás informoval, že od 1. 10.2020 bude MEET určený len pre 100 osôb.
(naďalej sa predpokladá, že sa bude dať online stretnutie nahrávať, ale po 30 dňoch sa záznam vymaže, preto by bolo vhodné si nahraté prednášky stiahnúť a uložiť na svoj "drive" disk. ).

Vzhľadom na túto situáciu sa vedenie FAD rozhodlo, že pre ročníky s vyšším počtom študentov ako 99 sa budú na prednášky a celoročníkové predmety využívať aplikácia Microsoft Teams.
Pre Microsoft Teams sme sa rozhodli preto, lebo ovládanie a prostredie je veľmi podobné MEET, čiže nepredpokladáme väčšie problémy s jeho užívaním a program je zadarmo dostupný ako pre pedagógov tak aj pre študentov v rámci balíka Office 365.


V tejto súvislosti sa jedná o ročníky:
1.roč. Bc - AU - 178 študentov
2.roč. Bc - AU - 128 študentov
3.roč. Bc - AU - 97 študentov (dôvod: v prípade ak sa pripojí viacej pedagógov, ale aj študenti - repetenti, tak sa dostávame na vyššie číslo ako je 100)
4.roč. Bc - AU - 115 študentov
2.roč. Ing. arch.  A - 104 študentov
V aplikácií G-suitu môžete naďalej využívať Classroom a Jamboard. (tieto aplikácie neboli obmedzené na nižší počet osôb - iba aplikácia Meet)


Tým, ktorí pracujú s menšou, napr. ateliérovou skupinou, atď. (teda skupinou pod 100 študentov vrátane pedagógov naraz), naďalej odporúčame zostať na MEET.

Video návody pre používanie Microsoft Teams: (návody sú vytvorené v slovenskom jazyku priamo spoločnosťou Microsoft na tieto účely - dištančná výuka)